Podczas uruchamiania Windows XP komputer zamraża się

Witam!

Mam następujący problem: Podczas uruchamiania komputera w momencie kiedy występuje flaga Windows (zainstalowany jest Windows XP) następuje “zamrożenie” komputera, czyli po prostu w pewnym momencie staje i nic już robić się nie da, najczęściej jest to w przypadku kiedy rozjaśnia się flaga.

Zawsze zamraża się podczas tej flagi…

System był reinstalowany podłączyłem inny dysk twardy po to ażeby sprawdzić czy może to wina dysku twardego. Co prawda na nowo zainstalowanym systemie operacyjnym występuje to rzadziej, ale mimo wszystko raz na pewien czas występuje, a ja chce to wyeliminować całkowicie.

“Wyczaiłem” pewną rzecz. Napędy (dwa, jedna nagrywarka DVD, drugi odtwarzacz CD) były podłączone przez taśmę 40 pin, i na niej zawsze komputer stawał, bardzo rzadko zdarzało się by dojść o ekranu logowania. Kiedy wymieniłem taśmę na nową 80 pin, problem ustał. Uruchamiał mi się elegancko za każdym razem, ale do dziś (wczoraj wymieniłem, uruchomiłem go może ze 40 razy, i wszytko było okej) a dzisiaj znowu mi zaczyna “Stawać” podczas flagi.

Oczywiście podczas pracy systemu nic się nie zawiesza, ani nie restartuje tylko podczas rozruchu.

I mimo to że wymieniłem taśmę na 80 pin i było na prawdę super to teraz zaczyna znowu stawać…

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi.

Jaki problem podejrzewacie? O dziwo jest to podczas tej flagi czyli jak się tam przetwarza to jądro Windows i tak dalej… To samo dzieje się za równo na tej instalacje z danymi jak i na innym całkowicie dysku.

Zrób optymalizację systemu: viewtopic.php?t=76580

oraz użyj programu BootlogXP (do diagnozy): http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry54470

z tym że na czysto zainstalowanym systemie dzieje się to samo, ale trochę rzadziej

przed chwilą zmieniłem zasilacz (z innego mojego komputera) i nadal to samo, ramy sprawdziłem i zero badów… zostaje tylko do eliminacji płyta główna i napędy…

oraz procesor.

dokładnie.

Jeżeli okaże się że to nie są napędy (nagrywarka) to wymienię płytę całą z prockiem i ramem, jest to dość stara płyta (750MHz, 386MB ramu) więc wsadzę coś z allegro pod P4 ok. 2GHz, i 512MB.

O dziwo kiedy odłączę napędy problem jak gdyby ustaje… ale pewnie też do jakiegoś momentu,

a teraz spróbuje to narzędzie podane przez cosik_ktosik.

p.s. otolog z “Bootloga”

http://wklej.to/bDv/text

obecnie odłączyłem zasilanie od napędów (nagrywarki i cdromu) i muszę powiedzieć że działa normalnie… cóż może być tym problemem? :frowning:

Podłączyłem swój dysk twardy z super czystą instalacją Windowsa, i dodałem do autostartu polecenie autorestartu… i tak się restartuje, restartuje i nic… a wczoraj mi czasem padał… jak odłączę napędy to jakoś tak mi działa i się nie zawiesza przy tej fladze, ale mimo wszystko czuje że i tak mi się zawiesi… bo wczoraj włączałem go ze 40 razy na nowej taśmie, na dobrze ustawionych zworkach i działało za każdym razem, dzisiaj (nieruszany, odpaliłem go ze 3 razy, a za 4 razem już nie działał… stawał na fladze i tak stawał z 10 razy… a teraz testuje na innym dysku, ale wczoraj też mi w tym momencie stawał…)

uszkodzona taśma, jeden z napędów, lub kontroler IDE na płycie głównej.