Podczas wczytywania stron WWW, komputer zaczyna mulić

Witam.

Mam taki problem, że podczas wczytywania jakiejkolwiek strony WWW, w przeglądarce Firefox lub w Operze, komputer zaczyna mulić. Przykładowo, jak się otwiera jakaś strona; gdzie chcę poruszać kursorem, to kursor bardzo powoli się przesuwa - a dokładnie, to przesuwa się skokami - brak płynności. Po wczytaniu strony WWW, komputer chodzi normalnie, dzieje się to tylko podczas wczytywania stron.

Dodam, że Firefox jak i Opera to są przeglądarki świeżo zainstalowane z aktualizacjami. Również zauważyłem, że w takiej sytuacji to procesor zużywa od 90 do 98%.

także w IE dzieje się to samo. Kto wie co się dzieje, bo mi już ręce opadają, bo się nie da normalnie używać komputera.

Oczywiście mój system to Windows 7 ( zainstalowany około dwóch tygodni temu z aktualizacjami ), program antywirusowy nic nie znalazł. Na innej partycji co mam zainstalowaną Vistę ( zainstalowana grubo ponad 2 lata temu ), z Firefox em bez ostatnich aktualizacji, ów problem nie istnieje. Tak samo w Ubuntu nic się nie dzieje.

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi, jakie mógłbym uczynić w celu wyeliminowaniu owego problemu.

Co to za antywirus i najważniejsze - czy ma on (niepotrzebną w programie AV ale marketingowcy kazali wsadzić :slight_smile: ) funkcję filtrowania i/lub sprawdzania stron WWW pod kątem potencjalnych wirusów?

Mój program antywirusowy to; darmowa wersja Avasta. Ale także mam ją na Viście od ponad dwóch lat i nie miałem nigdy problemów. A co do reszty to co pisałeś, to nie mam bladego pojęcia.

Nie jestem ekspertem od tego, ale mogę podać parę rad. Jeśli chodzi o Procesor itd. to może być także przyczyną pojemności, np. Dysku Twardego. Popróbuj trochę pousuwać niepotrzebne pliki, programy itd. Na drugim miejscu jest oczywiście internet. Szybkie ładowanie strony zależy przede wszystkim od łącza modemu, np. połączenie szerokopasmowe. Jeśli masz np. 1mn/s to łącze nie jest dosyć szybkie, ale to raczej jest za sprawą przeglądarki WWW. Bo jak wiadomo poprawne wczytywanie strony zależy od zainstalowanej przeglądarki. Jeśli strona nie działa tak jak powinna, spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Google Chrome. Na koniec powinieneś wyczyścić pamięć podręczną ( cache ), wtedy może to pomóc. To tyle, Pozdrawiam.

W zasadzie, jak zainstalowałem system ( około dwóch tygodni temu), to właściwie system jest pozbawiony jakichkolwiek nie potrzebnych śmieci i mam tylko zainstalowane te programy, które używam na co dzień, AQQ, dwie przeglądarki, antywirus, winamp, truecrypt, Deep burner, oprogramowanie Creative i tyle. Pozostało ponad 60GB HDD. Internet mam raczej szybki, waha się od 1500 kbps 2500 kbps ( 1,5-2,5Mb ). Więc na Viście strony bardzo ładnie się wczytują, czyli internet jest OK. Pamięć podręczna u mnie jest czyszczona zawsze przed zamknięciem systemu czyli codziennie ( po za wyjątkami ).

Dodane 29.03.2010 (Pn) 22:20

Wpadłem na pomysł i o dziwo działa, otóż; w menedżerze zadań zmieniłem ustawienie priorytetu procesu Firefox, z Normalnego na Niski. I przy takiej zmianie priorytetu, komputer nie muli.

Tylko mam pytanko, czy taka zmiana na dłuższą metę to dobry pomysł czy czegoś niechcący nie zepsuje, pytam się bo nie mam pojęcia. A wiadomo, że na dłuższą metę, to za każdym razem muszę zmieniać priorytet po uruchomieniu przeglądarki niby to nic takiego, ale denerwujące.