Podczerwień w nootebooku Pavilion 9730us

Witam, o ile się nie mylę to posiadam tutaj podczerwień. Przy wejściach na mikrofon i słuchawki, widać w środku przy ciemku lekką wiązke lasera ale nie wiem jak sterować tą Irda :smiley:

Mam windows XP Pro SP2

Tutaj dwa zdjęcia: nie jestem mistrzem fotografowania, ani aparatu nie mam rewelki stąd zjęcia są jakie są :slight_smile: Oświetlenia nie chciało mi się robić a z lampą odbija.

Tutaj tak ogólnie

5b95bce5b13f184bm.jpg

a tutaj nawet udało mi się złapać tą “wiązkę” lasera.

54e8fb93d8366d78m.jpg

Jak okiełznać tą rzecz i czy to na pewno jest podczerwień.

To nie jest IrDA (dwukierunkowy port komunikacyjny), tylko Consumer CIR (jednokierunkowy) do odbierania poleceń z opcjonalnego pilota podczerwieni do opcjonalneto tunera TV, (czyli zwykły odbiornik podczerwieni, jak w telewizorze).

A to już wiem jak się komunikuje taki pilocik :slight_smile: Się zastanawiałem, to teraz wiem gdzie celować nim żeby zawsze zaskakiwał laptop z poleceniami.

No jak już temat troche stworzyłem to pstrykam następne zdjęcię.

Udało się jedno i baterie padły a za późno żeby skakać po domku i szukać.

e2da6e55412a051cm.jpg

Od lewej to chyba S-Video, Zwykłe VGA czy coś takiego do monitora i jakiś Expansion part 3? PCMIA czy Express Card ?

Bo to mi się widzi na PCMIA czy jak to się pisze a z drugiej strony mam zabite plastykiem coś bardziej na Express Card :slight_smile: Z tym że nie umiem plastiku ściągnąć a narazie mnie to nie interesuje.

A na laptopie jest naklejka TV Tuner a przecież do TV Tuner jest wejście na kabel antenowy a takiego nie posiadam chyba, że z tym im chodzilo o to S-Video do TV?

Nie, S-Video to wyjście, a TV Tuner, to opcja.

Jesli chodzi o złącze na dodatkowe karty rozszerzeń, to w tym modelu jest ExpressCard.