Poddczas instalacji pojawia się info z problemem pliku Win32

Mam problem ze swoim komputerem:

Mam XP-ka i nie zainstalować sobie programów. Wyskakuje mi komunikat “…nie jest prawidłową aplikacja systemu Win32.”. Dowiedziałam się, że to zależy czy mam system 64- bitowy lub 32- bitowy. Ale nawet jak próbowałam zainstalować program na taki i taki system to jest ciągle to samo. W jaki sposób mogę rozwiązać ten problem?

Następne pytanie: mam kompyter Acer Aspire One D250 i on mi się ostro grzeje czy to jest normalne w tym komputerze? A jak nie jest to normalne to co można zrobić, aby się tak nie nagrzewał.

I jeszcze jedno pytanie: czy antywirus Kaspersky Internet Secruity jest wart tego żeby go zostawić na komputerze? Czy może lepiej jakiś inny program wgrać?

Liczę na pomoc z Waszej strony. :slight_smile:

Po pierwsze prosiłbym o sprecyzowanie czy problem z błędem pojawia się przy instalacji różnych programów czy tylko jakiegoś jednego konkretnego. Taki błąd może oznaczać problemy sprzętowe- np wadliwy RAM lub uszkodzone pliki instalatora lub infekcję wirusową lub jakiś jeszcze inny problem z Windowsem :).

Laptop oczywiście może się grzać - najczęściej odpowiada za to bateria - można ją wyjąć kiedy pracuje się na zasilaniu z gniazdka. Trzeba uważać żeby nie przykryć otworów wentylacyjnych, można je też oczyścić odkurzaczem. Pamiętajmy też że lato jest bardzo ciepłe. Co do Kaspersky-iego moim zdaniem jest to bardzo dobry system ochrony komputera i jeżeli tylko stać Cię na opłacenie rocznej subskrypcji warto w taki program zainwestować. Od darmowych odróżnia go przede wszystkim wysoki stopień automatyzacji więc użytkownik nie musi ingerować w jego pracę i “znać się” na wirusach i ochronie komputera

więc tak: jak narazie próbowalam zainstalować dwa programy: utorrent i Unlocker i przy tym mi wyskakuje wcześniej napisany komunikat. A skąd ja mam wiedzieć teraz co jest tego przyczyną ?

Komputer mam 2 tygodnie więc jest chyba małe prawdopodobieństwo, że RAMy uszkodzone ( chociaż wszystko mozliwe). Infekcja wirusowa też chyba odpada bo mam Kasperskiego, którego chwaliłeś :wink:

A co do grzania się to nie ważne czy komputer jest pod ładowarką czy na baterii i tak po jakiś 30 minutach jest ostro gorący.

Na początek proszę spróbować zainstalować kilka różnych programów z różnymi typami instalatorów żeby można było powiedzieć czy problem dotyczy tylko jednego instalatora czy kilku. Na przykład można zainstalować sobie 7-Zip, ImgBurner, Operę, Firefoxa, Chrome, foobara, VLC Media Player i co tam jeszcze wpadnie do głowy. Część instalatorów pobierz z DobrychProgramów, część ze stron producentów (np Operę z http://www.opera.com) i jeżeli możesz coś zainstaluj także z płyt. Jeżeli wszystkie instalatory wywalają błędy to znaczy że problem jest raczej szeroki i można obstawiać że uszkodzony jest sprzęt lub Windows(tak bardzo mocno). Gdyby nie instalowała się tylko część programów to proszę powiedzieć które i być może dojdziemy do źródła problemów bo może np brakować jakiegoś pliku DLL.

RAM można sprawdzić prościej Orthosem wybierając test Blend (przy okazji sprawdzi też procesor) lub trudniej MemTestem a Kasperskiemu zlecić gruntowny skan wszystkiego. Co do grzania się - spróbuj wyjąć baterię i pracować tylko na zasilaniu sieciowym i wtedy zobacz czy się grzeje.

Ola904 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ściągnęłam od nowa programy, które były mi potrzebne i dzisiaj już mi chodzą normalnie. Zupełnie już nie rozumien tego mojego komputera :wink: No ale najważniejsze, że chodzą.

A skan komputera robię raz dziennie więc o wirusy się nie martwię :wink:

A co do grzania się to powiem, że ja praktycznie ciągle korzystam tylko z zasilania, wyjmując baterię ale to nic nie daje. Czy mam tylko baterie, czy mam samo zasilanie, czy baterie z zasilaniem to po bardzo krótkim czasie komputer jest gorący. :frowning: