Podejrzana aktywność w historii przeglądania na YouTube

Zauważyłem, że od kilku dni mam jakąś dziwną aktywność w historii przeglądania na yt, są to jakieś, nie wiem, hinduskie filmiki, po prostu ewidentnie ktoś zza granicy korzysta z mojego konta. Jestem zalogowany tylko na jednym laptopie i ogólnie brak żadnej podejrzanej aktywności, jeśli chodzi o urządzenia, wszystko ok, bo sprawdzałem w ustawieniach. Hasło zmienione, mam włączone uwierzytelnianie. Ogólnie nie mam problemów z żadnym z urządzeń, które korzystają z tego konta google, nic się nie tnie, nic podejrzanego, skanowane malwarebytes i nic nie wykrywa. No ale coś musi być na rzeczy, zwłaszcza, jeśli z ustawień wynika, że jestem zalogowany tylko na tym jednym urządzeniu. Ktoś coś pomoże?

Shortcut - Rezultat skanowania skrótów użytkowników (x64) Wersja: 11-07-2022Uruchomiony p - Pastebin.com
FRST - Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja: 11-07-2022 - Pastebin.com
Addition - Rezultaty skanu uzupełniającego Farbar Recovery Scan Tool (x64) Wersja: 11-07-20 - Pastebin.com

Program : RogueKiller Anti-MalwareVersion : 15.5.3.0x6 - Pastebin.com
Rezultat naprawy Farbar Recovery Scan Tool (x64) Wersja: 11-07-2022Uruchomiony - Pastebin.com

Odinstaluj: Adobe Flash Player. CCleaner zamień na otwartoźródłowy BleachBit.

Wykonaj profilaktycznie pełne skanowanie RogueKillerem
Przed uruchomieniem skanowania włącz moduł bezsygnaturowy MaIPE (BETA).

Podrzucam poradnik do Chrome → Podstawowa konfiguracja Chrome | Przybornik #soo
Zamień Adblocka na uBlock Origin. Zwróć uwagę na resztę rozszerzeń - powiązane z YouTube potraktuj jako potencjalnie złośliwe.

Tylko kosmetyka.

Uruchom FRST, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” → https://pastebin.com/raw/Jw5WE75w

Plik naprawczy przeznaczony jest tylko dla autora wątku!
Po wykonaniu skryptu i ponownym uruchomieniu załącz utworzony fixlog.txt

Jak włączyć ten moduł?

Można ustawić zaraz po instalacji lub w ustawieniach skanera (opcje skanowania).

D. MalPE module : Agressive heuristics engine, Enable/Disable (BETA).

Rezultat naprawy Farbar Recovery Scan Tool (x64) Wersja: 11-07-2022Uruchomiony - Pastebin.com

a RogueKiller się skanuje

Problem rozwiązany przez prywatne wiadomości.

Autor używa Microsoft Edge - więc to tam należałoby zawęzić poszukiwania.
Najprawdopodobniej podejrzane rozszerzenie to Youtube Download Toolkit (gmoabalpmnmfdebmbimdjachmgfgcnpk).

Dodatkowy fixlist: https://pastebin.com/raw/RR1K7yS2

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.