Podejrzana strona internetowa

Przypadkowo kliknąłem na odnośnik przekierowujący mnie na stronę: http: // tucsonmov.com / play.php?movie=tt3717490&sub=adam

W adresie zrobiłem odstępy, aby nikt przypadkiem nie kliknął. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest ona niebezpieczna. Bo nawet Google nie wyszukuje czegoś takiego jak tusconmov.com, co jest zdecydowanie dziwne.

Wiem, że regulamin tego działu wymaga przesłania raportu, ale ja mam prośbę o sprawdzenie samej strony, a nie mojego komputera.

Sam sobie sprawdzaj. Daj sobie do zakładek http://www.urlvoid.com/
Wklej adres.

Jak sobie tam założysz konto, to będziesz też Power Rangers.

Website Information
Safety Reputation 0/34
Domain 1st Registered 2016-09-27 (6 months ago)
Server Location Flag (DE) Germany

Zawsze sprawdzaj nawet linki z maila. Ostrożności nigdy za wiele.

To strona atrapa generowana automatycznie.
Fałszywy player sugerujący, że po rejestracji dostaniesz dostęp do “zawartości”.
W rezultacie to podając dane prosisz się o niechciany SPAM / reklamy.
Strona ma jedynie za zadanie wymuszenie podania danych.

1 polubienie

Virus Total pokazuje URL czysty 0/64.
Sprawdziłem ( mam swoje sposoby) - trzeba podawać nazwisko, imię, adres nawet kod pocztowy, numer karty. Wypisywałem bzdury, ale to rzeczywiście strona do wyłudzania danych bez dwóch zdań, więc wyiksowałem stronę.
Samo kliknięcie akurat tego linka niczym nie grozi.
Przy okazji phishing zgłoszony…

@Bogdan_G, po wklejeniu na stronie którą podałeś tak jakby adresu strony głównej, czyli tusconmov.com pokazuje już lokalizację Cypr. A jak się to wpisze przeglądarkę to po każdym odświeżeniu strony wyskakuje nam inny niby film do obejrzenia. Rozumiem, że Safety Reputation na 0 to bezpieczne? Czy wręcz przeciwnie? Bo świeci się na zielono, to chyba bezpieczne.

Czasami ciężko sprawdzić link. Ten był podany poprzez jakiś skrócony adres, czyli zupełnie nic z niego nie wynikało, a często też po najechaniu na jakiś odnośnik zamiast adresu u dołu pojawia się “javascript” czy coś takiego. Takich podejrzanych zazwyczaj nie klikam, a tutaj mi się kliknęło kiedy chciałem dać “Odpowiedz”, bo to mi ktoś wkleił pod moim postem na Fejsie. Ale to może masz jakiś sposób, kiedy nie widać normalnego adresu, jak to zweryfikować?

Na logikę, jeżeli strona przekierowuje na dziadostwo i każe podać drażliwe dane (imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu czy karty kredytowej) i nie jest to bankowa czy zaufana… To opuszczamy takie strony. Nawet jak masz o aktualizacji wtyczek, czy twoje urządzenie ma wirusy, to sprawdzamy wtyczki (aktualność ich) na stronach producenta oraz skanujemy naszym antywirusem, jeżeli nie mamy pewności, co do prawdziwości informacji z danej fałszywej strony. Prosta zasada, a przede wszystkim używamy wtyczek blokujących syf w przeglądarce (np. Ublock Origin, NoScript, Disconnect, etc).