Podejrzane komunikaty o niepowodzeniu inspekcji w dzienniku

Problem dotyczy systemu Windows Server 2003 R2, często przeglądam dzienniki zdarzeń, i od jakiegoś czasu pojawiają się niepowodzenia inspekcji dotyczące zazwyczaj jednego komputera w sieci. A komunikat wygląda jak poniżej:

Komunikat kolejny to:

Czytałem wiele informacji dotyczących tego błędu, ściągnąłem nawet narzędzie esetowskie do usuwania confickera, ale nie pomogło bo nie ma żadnego robaka. Poza tym instalowany był lsystem windows jeszcze raz na serwerze i tym komputerze klienckim też wiele razy, lecz to też nie pomogło. Komputer-PC ma zainstalowany internet security i serwer posiada zainstalowanego firmowego antywirusa na licencji. Wykluczam infekcję komputerów bo często obydwa sprawdzam, różnymi narzędziami prócz combofix-a. Niepowodzenia pojawiają się w różnym czasie przy różnych czynnościach wtedy kiedy komputer-PC jest uruchomiony i wykonywane są na ni m czynności w systemie. Tylko jeden program je łączy obsługujący firmę. Serwer ma zainstalowany silnik SQL, a kliencki pracuje na tym silniku za pomocą sieci. Zresztą nie tylko ten. Czy może ktoś ma jakieś rozwiązanie dla mojego problemu ?