Podejrzane obciążenie procesora przez svchost.exe, system zawiesza się w losowych momentach

Witam.

Próbuję ratować swój system. Zauważyłem, że często proces svchost.exe przez dłuższy czas obciąża procesor w około 50%. Dodatkowo system potrafi dosłownie zatrzymać się w losowych momentach (zazwyczaj przy wykonywaniu jakiś czynności), obojętnie czy to przeglądanie internetu, czy oglądanie filmu. Następuje tak zwany freez, zero reakcji na ekranie, pomaga jedynie reset.

 

Wykluczyłem przyczynę sprzętową problemu (na innym systemie jest ok). Dodam jeszcze, że MBAM nic nie wykrył.

FRST: http://wklej.org/id/1856910/

Addition: http://wklej.org/id/1856916/

 

Proszę o pomoc.

Symptom, cyt.: “Następuje tak zwany freez, zero reakcji na ekranie, pomaga jedynie reset” jest niepokojący. Użyj aplikacji “hdtune” lub “hdtune pro” do zbadania kondycji dysku. Obecność choćby jednego uszkodzonego sektora zazwyczaj tak się manifestuje, a rokowania dla dysku są złe.

Tak to już jest w systemie Windows, że Aktualizacje automatyczne + Przywracanie systemu + Indeksowanie + Security Essentials + wolny dysk HDD = zabójstwo dla wydajności, mogące skutkować nawet freezem.

Aktualizacje instaluję tylko ręcznie, przywracanie mam wyłączone, indeksowanie mam również wyłączone, security essentials (a cóż to jest? ;)), a dysk raczej do wolnych nie należy. Z resztą wcześniej działało więc obecna sytuacja nie jest normalna. Teraz Windows wyraźnie się dusi. Zwykłe animacje aero podnoszą zużycie procesora do 55 % (np. zminimalizowanie/maksymalizowanie okien).

Co do dysku to sprawdzałem SMART i jest jak najbardziej w porządku. Poza tym jak już pisałem pod drugim systemem jest ok (Linux), więc wina leży po stronie Windowsa.

Czy mógłbym jednak prosić o sprawdzenie logów?

Dane systemu Windows są zapisane na dysku w innym miejscu niż dane systemu Linux. Przy słabym, lub uszkodzonym sektorze jeden z systemów może mieć utrudniony, lub uniemożliwiony dostęp do swoich danych. Użytkownik zauważa zacinanie się systemu, lub całkowite jego zatrzymanie. Nie upieram się. Ale: “HD Tune” --> “Error scan” z odznaczonym “Quick scan”. 

k.txt

Dzięki Acorus za reakcję.

 

W porządku. Skan zrobiony. Oto wynik:

http://s24.postimg.org/mybnlg0lh/HDTune_Error_Scan_SAMSUNG_HD502_IJ.png

 

Jak już wspomniałem, sprawności dysku jestem niemal pewien. Tym ciężej jest mi zlokalizować problem.

Dysk tu nie jest problemem,tylko jakaś usługa systemowa,żeby to sprawdzić to Uruchom -Process Explorer-umieść kursor myszy na obciążający-  svchost-  a otrzymasz okienko pokazując, które usługi są uruchomione w tym procesie. Zrób screena z programu i pokaż na forum

Proszę, zgodnie z poleceniem:

http://s10.postimg.org/l6ueg8yyh/procxp.jpg 

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-> ,Windows update -i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart i zobacz jak będzie po restarcie

Windows update- uruchamiaj raz na tydzień pobierz aktualizacje i ponownie wyłącz,jeżeli nie chcesz całkiem zrezygnować

Dostępnych było parę aktualizacji, zainstalowałem je i svchost już się tak nie panoszy. Jednak wydajność kompa pozostała dalej słaba. Wyłączenie WUpdate nic tu nie zmienia.

 

Animacje Aero potrafią przyciąć (np. mini/maksymalizacja okien), Youtube w 720p/1080p nie odtwarzają się płynnie, (te same filmy w takiej rozdzielczości pod Linuksem i pod tą samą przeglądarką absolutnie bez zarzutu - i tu i w Windows uruchomiona jest akceleracja sprzętowa, bez niej jeszcze gorzej). Reinstalowałem stery grafiki NVIDII z opcją czystej ponownej instalacji (uprzednio dokładnie odinstalowując stare) i nic. Procesor dusi się na wyżej wymienionych czynnościach a ja nie wiem co zrobić… Może reinstalacja sterów chipsetu?

1.Sprawdz na Czystym rozruchu jak się system zachowuje 

2.Sprawdz Menedżer urządzeń  czy sprzęt działa prawidłowo.Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza,znaki zaptania,wykrzykniki,to może występować problem z urządzeniem,sterownikiem

3.Sprawdz podgląd dziennika zdarzeń systemu windows, wyświetla wszystkie informacje o nieoczekiwanych błędach w systemie oraz innych zdarzeniach zachodzących w naszym komputerze.

Dziękuję za screen z “HD Tune”. Dysk Samsung HD502IJ, prod.kat. 2007 r… Mogę się mylić, ale coś się dzieje. Nie wyświetla “bad sectors”, ale tak może być. Scanning speed (ostatniego sektora) 48,1 MB/s. Mało jak na szybki dysk. To spowolnienie różnie to można tłumaczyć. Ale tu chodzi o fakty. Jak wygląda “Benchmark” (1 screen) i “Health” (2 screens, góra i dół tabeli)? To szybki test i bieżąca informacja.

P.s. Dobrą przeglądarką do odtwarzania video HD na YouTube jest “Comodo Ice Dragon”. Odtwarza płynnie. Nie obciąża procesora tak, jak inne przeglądarki.