Podejrzane wpisy

Witam. Nie będę zamęczał was długim logiem, żeby nie marnować czasu. Podejrzenia mam co do tego:

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

CTFMON to chyba ten pasek językowy. Mam go wyłączonego, więc dziwi mnie to.

O4 - Startup: TFPANEL.exe

A to już kompletna zagadka… Niczego takiego nie znalazłem w sieci. Jest to plik, który znajduje się w folderze Autostart, jest to ukryty plik systemowy (tak przynajmniej pokazuje system w trakcie jego przenoszenia).

To są wpisy aktywne tylko na kontach innych niż w tej chwili aktywne.

Przeskanuj ten plik na virusscan.jotti.org.

Niby nic nie wykryło, ale wsadziłem ten plik do archiwum RAR, jak się okaże, że to coś ważnego to przywrócę. Dziwi mnie to, że nic w sieci nie ma na temat tego pliku. NIC! :o

_ EDIT: _ Nie chciałbym zakładać nowego tematu, ale zauważyłem jeszcze jeden problem. Mianowicie po zalogowaniu przez kilka chwil jeden z procesów svchost zabiera cały czas procesora. Uniemożliwia to uruchomienie czegokolwiek! Proces zajmuje około 60 MB pamięci.

Na wszelki wypadek pokażę tego loga: http://wklej.to/bbyz, choć nie ma tam nic szczególnego. System był dzisiaj instalowany.

Eh, zawsze coś :frowning:

_ EDIT2: _ Zauważyłem jeszcze coś, jeżeli zamknę ten proces a następnie się wyloguję, to po ponownym zalogowaniu nie działa mi kompozycja, jest tylko ta stara w stylu Win98, nie mogę tego zmienić aż do ponownego uruchomienia, kiedy to wszystko wraca do normy.

Jeśli chodzi o ten artykuł: http://support.microsoft.com/kb/916089, to mam zainstalowaną tą poprawkę.

Wystarczy wyłączyć je w panelu sterowania, czy trzeba wyłączyć jakąś usługę?

W Microsoft Update jedyną aktualizacją o wysokim priorytecie jest SP2 do Office 2007. Jest dość duży więc możliwe, że to on powoduje ten problem. Zaraz go pobiorę.

Rozumiem o co ci chodzi, jednak SP2 do Offica można zainstalować przez aktualizacje automatyczne.