Podejrzanie tanie laptopy, czy to nie oszustwo?

Witam

Przeglądając dzisiaj oferty laptopów na allegro zaintrygował mnie fakt że bardzo mocne laptopy kilku znanych firm można dostać za grosze, np.

Dell

Czy to możliwe że Dell wypuszcza tak atrakcyjny sprzęt w takiej cenie? Moim zdaniem coś tu śmierdzi

tak, ceny laptopów regularnie spadają. ten model ma sporo futuresów które się przydają - w tej cenie to norma. dell porządna marka. oczywiście przy takiej kwocie należałoby odebrać sprzęt osobiście lub za przesyłką kurierską oczywiście sprawdzeniem laptopa przed zapłaceniem pieniążków (w obecności kuriera).

technik_elektro Twoim zdaniem warto brać tego lapka? Wiem że Dell to firma której raczej można zaufać. Lapka potrzebuję głównie do netu i muzyki, no i Counter Strike Source powinien śmigac:P

moim zdaniem to ciekawa propozycja od razu można się domyśleć że to laptop sprowadzany z za granicy (USA,UK) ;-). na pewno sprawdzi się przy tych operacjach do których chcesz go zakupić. choć 8400 mobile nie jest super rozwiązaniem ale wystarczy. ma kamerkę, czytnik kart pamięci, bluetootha wyższą rozdzielczość matrycy jak na standard 15,4. na pewno będziesz zadowolony.

Generalnie planuję na zakup przeznaczyć 4000PLN, sprzęt powinien mieć 2GB ramu, dowolny dysk, ale 7200rpm, no i jakąś w miarę dobrą grafikę, tak żeby w CSS można było spokojnie pograć. Zastanawiam się też trochę nad kadłubkami Compala, ale nie wiem czy warto ryzykować, nic o tej firmie nie wiem, oprócz tego że robi “gotowce” dla np. Toshiby

temat rzeka, marki godne uwagi : hp/compaq, dell, toshiba, ibm w ostateczności asus.

technik_elektro a co możesz powiedzieć o tych Compalach? Generalnie warto bawić się w kupowanie kadłubka?

To ma być tani laptop :o

Poza tym nie wiem jak jest z gwarancją od Della, bo niestety w Polsce Dell nie sprzedaje sprzętu klientom indywidualnym (wystarczy wejść na polską stronę tej firmy i zobaczyć, że nie ma tam ofert dla szraków) - wyjątek oferta Neostrady z jakimś antycznym notebookiem Della.

Dell już nie jest taki dobry jak kiedyś, ale marka dalej robi swoje.

Co do ramu to 2x1GB DDR2 633Mhz można kupić za 250 - 280 zł, podczas gdy ta sama ilość pamięci od producenta to już wydatek 700-800 zł. Więc łaski nie robią.

Złączono Posta : 25.10.2007 (Czw) 15:09

Jak chcesz tani laptop nawet taki sam jak z Allegro, to jedź to Niemiec. Wtedy się przekonasz co to jest naprawdę tani laptop :smiley:

gwarancja jest 12 miesięczna.

robi solidne laptopy w przeciwieństwie do

to jest dopiero niskobudżetowa marka :-).

w tym konkretnym dell-u jest już zamontowane 2gb ram w zupełności wystarczy.

Nie twierdzę, że Acer to szczyt moich marzeń. Za to jest jak Lidl - tani :slight_smile:

Tylko niech ktoś mi przypomni - bo nie pamiętam - przypadki wybuchających Acerów bo o Dellach to słyszałem a na Youtube nawet widziałem.

2GB jest już zamontowane. Juz to pisałem - łaski nie robią za taką cenę.

Koleś przepłaci z 1000zł.

o ufo też można usłyszeć a nawet zobaczyć na youtube i co z tego wynika ?? :slight_smile:

za to słyną z tego że się sypią (sekcja zasilania - wtyk do zasilacza w laptopie) wykonanie jest kiepskie, zawiasy się zużywają szybko, farba schodzi itp. czasami sypią się płyty główne…

Na konferencji Della nie widziałem Ufo, ale widziałem wybuchającego laptopa.

Moja zasada jest taka. Każda rzecz jest dobra dopóki się nie zepsuje.

A ponieważ serwis Della jest do d…, tak samo jak Acera, to przynajmniej strata będzie mniejsza.

piszesz tak jakbyś w niej uczestniczył a wcześniej napisałeś że można usłyszeć i youtube :stuck_out_tongue: kłamczuch :smiley:

to może chociaż podasz linka ??

to wyjątkowo nie trafiona zasada…

Owszem na konferencji Della nie byłe tylko widziałem. Nie pisałem, że tam byłem - chyba jesteś wychowankiem byłego ministra edukacji - czytać potrafisz ale rozumieć to już nie za bardzo.

A zasada jest dobra. Niestety widać, że kasę dostaje od rodziców. Jak pójdziecie do pracy i będziecie zarabiać na siebie, to wtedy wam się priorytety zmienią.

Dyskusja zmieniła troche temat.Każdy chwali to co ma. Ja posiadam już piąty z kolei lapek. Trzy ostatnie to ACER,nigdy nie miałem z nimi problemu mimo że dużo podróżuje i raczej nie szanuje kompa, to narzędzie. Jestem budowlańcem często laptop stoi na budowie narażony na zmienne warunki atmosferyczne itd. Teraz kupuje następny i wiem czym będe sie kierował przy wyborze. Warunek jest jeden to musi być ACER.

Jak tak lubisz przepłacać to ten

[http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_ … ,id,45560/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Compaq_/Pavillon/HP_Compaq Notebooki_i_tablety_dla_firm/Zrownowazona_mobilnosc/HP_Compaq_6820_17_cali/HP_Compaq_6820s Vista_Business_32/pelny,id,45560/)