Podejrzanie tanie telefony na Allegro

Czołem! Od jakiegoś czasu, rozglądam się za nowym telefonem. Jako że jestem fanbojem SE/Sony, w oko bardzo szybko wpadła mi Xperia Arc S, więc szybko rzuciłem okiem na Allegro, aby zorientować się w cenie i… i widzę ogromną rozbieżność w cenach nowych telefonów; od 370 do 900 złotych. Tanie telefony zdają się pochodzić od zaufanych sprzedawców (kilkaset pozytywnych komentarzy), ale jest jeden myk - są importowane, część pochodzi z Wysp Brytyjskich, a część z Singapuru.

Przechodząc do meritum, czy kupując sprzęt od takiego sprzedawcy, narażam się na dodatkowe koszty, które nie zostały opisane w samej aukcji? Czy może zdarzyć się tak, że wraz z telefonem przyszłoby do mnie wezwanie do zapłaty kilkuset złotych opłaty celnej?

 

Na jednej z aukcji znalazłem taki oto dopisek: Jeśli przesyłka zostanie poddana procedurze celnej to kupujący ponosi koszty opłaty celnej.   - ile może wynosić opłata celna i jaka jest szansa, że “przesyłka zostanie poddana procedurze celnej”?

Nie kupuj starego arc s w tej cenie.

 

Uważaj co kupujesz - ja na allegro przez pośrednika (dowiedziałem się że jest pośrednikiem pewnej firmy dopiero po zakupie) zakupiłem Nokię N8 bo kiedyś taką miałem. Pisało nowa i że na gwarancji itp. Otrzymałem komórkę - parametry, obudowa wszystko ok. Dopiero wewnątrz telefonu zauważyłem coś dziwnego - IMEI w telefonie a przy baterii się różnił. Okazało się że dostałem telefon po serwisowy z Singapuru (który miał kilkanaście napraw na terenie Chin i Anglii) i że nawet nie miałem na niego gwarancji. Na szczęście udało się wszystko odkręcić :wink:

 

Chcesz kupić tak by nie żałować ? Dopytaj się sprzedającego czy nie jest pośrednikiem sprowadzającym od jakiejś firmy towar i czy w/w tel jest na gwarancji sklepu czy serwisu producenta. No chyba że chcesz telefon po serwisowy to kupuj w ciemno. 

@Longhorn2009, wybacz, ale nie obchodzą mnie opinie na temat tego telefonu.

 

@lordjahu, przy opisach aukcji, sprzedający zarzekają się że jest 12-miesięczna gwarancja. No dobra, dzięki za ostrzeżenie - na pewno spróbuję się bardziej zorientować, zanim zakupię telefon.A jak to jest z tą opłatą celną?

Mogą wnieść opłatę celną za towary zza kraju. Dobrze by było się zorientować szukając info np o opłatach celnych za przedmioty zza granic naszego kraju :slight_smile:

Tu nie biega o opłaty celne za przedmioty sprowadzone do kraju, tu biega o opłaty celne za przedmioty sprowadzone do Unii Europejskiej (z Chin);  http://pl.lmgtfy.com/?q=op%C5%82aty+celne+za+telefon

Na aliexpress jest całe mnóstwo odnawianych telefonów, nowa obudowa, bateria, kable ale stary środek. Na polskim Aledrogo sprzedawane sa one jako nówki prosto od producenta ze 100% przebitką. Całe rzesze takich importerów wylega sie na forum telchina, tam są opisy i idzie łatwo samemu sprowadzić.

Na Allegro to są pośrednicy. Kupujesz fona, oni zamawiają w chinach, wszystko tak samo jakbyś sam zamówił tylko że płacisz marże pośrednikowi.

Na Aliexpress jest sporo oryginałów i warto kupować, ostatnio na Ali kupiłem oryginalny XIAOMI Red Rice za niecałe 600 złotych. Jak się przyjrzy specyfikacji tego telefonu to się zrozumie dlaczego warto kupować w chinach. Większość jest z multilangiem, przyszedł juz zrootowany, wgrałem tylko recovery i polskie MIUI Polska i chodzi wyśmienicie. Teraz jak będę kupował to stockowy  z ibuygou.

Na Allegro nie warto kupować telefonów z chin bo się przepłaca.

Na telefony nie ma cła jest vat 23% ale to nie znaczy że się go zapłaci, większość telefonów przechodzi bez problemu.

NIe ryzykował bym takiego kupna…