Podejrzanie wysokie napięcie RAMu

Witam :slight_smile: Oto specyfikacja mojego komputera:

Przymierzałem się do overclockingu pamięci RAM korzystając z tego oto poradnika na YT https://www.youtube.com/watch?v=uSjOKimDPCA

Zobaczyłem, że na filmiku prowadzący ma sporo niższe napięcie DDR niż ja. U niego 1.216V a u mnie 1.360V. Nie jestem pewny, czy to do końca bezpieczne napięcie. Z tego co się dowiedziałem to powyżej 1.4V to już ogromne ryzyko, że wyżej lepiej nie iść bo pamiątki mogą tego nie przeżyć. Dlatego piszę tego posta. BIOS wgrany najnowszy, jedyne co zmieniłem w nim to włączyłem profil XMP bo fabrycznie RAM bootował się na 2133MHz. Wszystko działa po włączeniu XMP w 2933MHz dobrze, zero bluescreenów tylko te zawyżone cyfry mnie przerażają. Oto kilka zdjęć, które mogłyby się przydać:

Z góry serdeczne dzięki za pomoc i pozdrawiam :smiley:

To teraz zerknij na obrazek, który wkleiłeś jako pierwszy (ten Twój zestaw) i przypatrz się uważnie pamięciom. A w zasadzie opisowi, który figuruje obok ich (pamięci) zdjęcia.

1 polubienie

Matko, ale mi wstyd… Ale dzięki za naukę czytania :laughing: A mógłbym w takim razie ewentualnie wiedzieć, jakiego napięcia nie powinienem przekraczać podczas oc? Tak żeby było bezpiecznie? :slight_smile: Oraz jaki program polecacie do testowania stabilności i jak długo je dusić w benchmarku :slight_smile: