Podejrzanie wysokie temperatury na procesorze i grafice

Witam.

A więc dzisiaj w serwisie został wymieniony procesor z AMD Athlon 64 3000+ 2000MHz na (nowy) AMD Athlon 64 3400+ 2200MHz, i karta graficzna z Raodena 9600 Pro 128 MB DDR na (używana) Palit GF 7300gt 256MB DDR3.

Z ciekawości zobaczyłem w Everescie jakie są temperatury i troszkę się zdziwiłem. Nowy procesor i przy normalnym użytkowaniu od razu 57 stopni wydaje się być za dużo i cały czas trzyma taka temperaturę. Poprzedni procesor podobnie się mi właśnie grzał, ale po wyczyszczeniu w środku temp. spadała do 47 stopni na jakiś czas.Fakt że teraz przyszły upalne dni, u mnie w domu wymiana powietrza też jest bardzo kiepska, do tego jeszcze dochodzi brak jakiegokolwiek dodatkowego chłodzenia na obudowie. Dlatego zastanawiam się co w tym przypadku zrobić. Czy zafundować sobie jakieś dodatkowe chłodzenie w miarę przystępnej cenie, czy zdjąc na ten czas boczną część obudowy czy wymyśleć coś jeszcze innego.

Tak samo tyczy się karty graficznej która w sumie ma cały czas stała temperaturę 62 stopni, ale wyczytałem ze inni mieli lub mają po 40 parę stopni, i nie wiem czy to jest na tyle akceptowalna temperatura.

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Darnowe i efektywne chlodzenie to zdjecie obudowy :stuck_out_tongue:

Hehe no o tym też myslałem i pewnie zastosuję to jutro, ale zastanawiam się nad czymś bardziej konkretnym (dodatkowy wiatrak lub wiatraki na obudowie)

Zdejmowanie obudowy to nie zawsze dobry pomysł, czasami może nawet pogorszyć chłodzenie.

Polecam zamontowanie wiatraka 12 na przodzie obudowy (dół - wdmuchuje powietrze) i 8 z tyłu obudowy (pod zasilaczem, wysokość procesora).

Dodatkowo jeśli twój komputer dalej się będzie grzał proponuje zamontować tunele, aby doprowadzały powietrze z zewnątrz obudowy do coolerów na C i GPU.

Co do samych upałów potrafią podnieść temp. sprzętu o jakieś 10C (przynajmniej tak mój zareagował), ale wystarczyło domontować dodatkowy wiatrak (50mm) na radiatorze od grafiki (8500GT Gigabyte), niby tylko zamontowane na grafice, ale temperatura na NB spadła z 55 do 39C.

Crop no właśnie o tym myślałem, tylko pytanie teraz czy bez problemów da się zamontować w obudowie takie wiatraki no i jaki jest mniej więcej koszt :slight_smile:

120mm x 120mm

http://www.allegro.pl/item674414090_a6_ … f_vat.html

80mm x 80mm

http://www.allegro.pl/item674603395_n4_ … f_vat.html

Ja mam tak zrobione i jest ok

66006f8818.jpg

Jasiu87 fajnie rozwiązane, a nie myślałeś może o domontowaniu tuneli do procesora i grafiki??

ja ostatnio wywaliłem dwie zaślepki od stacji dyskietek, z slimcaseów po płytach zrobiłem ramę z blokadami i cieniutką siateczkę w ramkę wstawiłem, wiatraczek i chłodzi dysk twardy :slight_smile:

A jak chcesz mieć cicho, tanio i skutecznie i lubisz frytki to polecam wsadzenie do oleju (mój już kiedyś pływał, działa dalej), tylko pamiętaj żeby nie wkładać napędów, HDD i zasilacza do oleju :smiley: no i nie wkładaj rąk bo może zaboleć :smiley:

lol :lol:

Tunel na procka nie jest raczej potrzebny gdyż temperatura wynosi ~47 C i w stresie max ~57 C. :expressionless:

Grafa ma natomiast ~52 C w stresie max 71 C przy OC tj. 614 MHz GPU 1062 MHz Memo :smiley: =D>