Podejrzanie wysokie temperatury w komputerze

Czy te temperatury, nie są za wysokie:

Płyta główna 49 °C (120 °F)

Procesor 30 °C (86 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 28 °C (82 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 43 °C (109 °F)

Procesor graficzny 60 °C (140 °F)

Pamięć procesora graficznego 52 °C (126 °F)

Otoczenie procesora graficznego 47 °C (117 °F)

Płyta główna: Asus P5K PRO

Procesor: C2D E8400 - w wersji tray

Wentylator procka: Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Obudowa: http://www.komputronik.pl/Obudowy/RAIDM … ,id,41487/

W dniu dzisiejszym, komputer przedmuchiwany był sprężonym powietrzem. Komputer się nie wiesza [-X

Czym mierzyłeś Temp.?

Wygląda tylko na wysoką Temp mobo, reszta jest spoko.

Zamontuj wentylek z tyłu obudowy który będzie wyciągał ciepłe powietrze i powinno się trochę poprawić.

Patrzyłeś pewnie na stopnie Fahrenheita. W Celsjuszach w normie.

EDIT. Chodzi o procesor :slight_smile:

temperatury ok

Płyta trochę ma za duża ,ale jak jest komp stabilny to wszystko OK.

WItaj! Sprawdź jaką temperaturę wskazują czujniki w Biosie. Popularne programy takie jak Everest czy SpeedFan robią przekłamania ;/, ogólnie temperatury masz spoko, tylko ta na płycie troszeczkę wysoka. Proponuję sprawdzenie w biosie lub dokupienie wiatraczka na chipset płyty lub na przód i tył obudowy.

Otóż tak, temperatury sprawdzałem najnowszym Everestem Ultimate ściągniętym z Dobre Programy oraz Speedfanem. Buda ma wentylatory z przodu, z boku oraz z tyłu. Kliknijcie na linka. Myślałem o tym, by zainstalować panel do mierzenia temperatur, ale niestety, nie zmieści mi się ze względu, że do sanek, czy jak to tam fachowo się nazywa, mam “przywiązane” kable m.in SATA. Kable “przywiązali” spece z Komputronika :stuck_out_tongue:

Silver Surfer , panel też nie jest doskonały, gdyż czujniki będą założone na radiatorze, na końcach żeberek. Zatem będzie to miejsce, gdzie temperatury są już niższe. Chcesz coś kombinować to zmień pastę termoprzewodzącą i dobrze poukładaj kable. Te temperatury są całkiem znośne, więc nie przejmuj się tak nimi.

Wnętrze mojego kompa: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3eb … 7cbd8.html. Moja pasta termoprzewodząca: Arctic Cooling MX-1

Jak nie używasz tego stojaka na dyski (kieszeni) to może go odkręć? Po co ma zasłaniać dopływ chłodnego powietrza do obudowy.

Masz na myśli to to na samym dole vis a vis wentylatora? Z tego, co widzę nie da się tego odkręcić, gdyż to jest przynitowane :(. Nitów nie będę zrywać, bo buda została zakupiona dwa miechy temu.

Tak o tym mówiłem. W przyszłości nity wystarczy rozwiercić większym wiertłem, aby zerwać główkę, a potem zastąpić śrubami.

Witam. Dziś wybraliśmy się z kumplem do Komputronika po kabel do drukarki i przy okazji, zapytałem, czy mogę wymienić wentylatory w obudowie. Facet powiedział, że mogę i że wymiana ich, nie spowoduje utraty gwarancji, ale na wszelki wypadek, muszę zachować te stare. Zainwestuję najprawdopodobniej w Noiseblockery bo są ciche i mają duże CFM (przepływ powietrza).