Podejrzany Windows XP Home Edition - Angielski

Witam serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc, kupiłem na allegro nowego Windowsa XP w wersji angielskiej, na szczęście jeszcze nie zapłaciłem…

 

Niepokoją mnie te napisy na płycie i na naklejce: "not for retail or oem distribution "

“unlicensed software - illegal without separate license from Microsoft”

 

Co to jest ? czy ten system jest w 100% legalny ?

 

Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=5275611410

 

Pozdrawiam serdecznie.

post-176658-0-11023900-1429270822_thumb.

post-176658-0-53531100-1429270879_thumb.

I słusznie Cię niepokoją - to jest jakaś specjalna edycja, wymagająca odmiennej licencji. Ja bym tego nie kupił.

Moim zdaniem ten system nie jest legalny, co więcej moim zdaniem sprzedawca manipuluje słowami kluczowymi wprowadzając w błąd a nawet łamie prawo.

Aby system był legalny musisz posiadać oryginalną płytę z systemem oraz naklejkę licencyjną COA z kluczem a w tym przypadku nie dostajesz ani jednego ani drugiego.

Sprzedawca wcale nie daje ci naklejki licencyjnej COA mimo że twierdzi że tak jest, skrót COA znaczy “Certificate of Authenticity” czyli certyfikat autentyczności i na prawdziwych nalepkach COA jest to wyraźnie napisane pełnym tekstem.

Poza tym prawdziwe nalepki COA mają holograficzny pasek, jak wyglądają autentyczne nalepki COA możesz zobaczyć sobie tu: https://www.google.com/search?q=windows+xp+coa&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=twIxVZiyIcTsaMS0gYAN&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=706#imgrc=_

To co masz na tej aukcji to nie nalepka COA tylko zwykła nalepka z kluczem.

A co do płyty jest na niej wyraźnie napisane że nie jest ona przeznaczona ani do sprzedaży ani do rozpowszechniania OEM ze sprzętem więc nie można go sprzedawać ani inaczej rozpowszechniać.

Ten zestaw mógłby być legalny gdyby był do niego dołączany osobny dokument będący certyfikatem oraz rachunek/faktura zakupu u autoryzowanego sprzedawcy MS.

Witam,

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc, napisałem w tej sprawie maila do polskiego oddziału Microsoft, w celu wyjaśnienia tej aukcji, a konkretnie co to jest za licencja, z uwagi na to że okres wsparcia dla Windowsa XP uległ już zakończeniu, podejrzewam że nie dostanę odpowiedzi…

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Witam ,kiedyś napisałem do Microsoftu ,bo również miałem wątpliwości ( na szczęście mylne ) co do jednej aukcji ,

odpowiedziano mi tak ,aby system był w pełni legalny muszą byś spełnione co najmniej dwa wymogi czyli :

 

  • Oryginalny nośnik z systemem

  • Naklejka COA z kluczem ( oryginalna ) 

  • Faktura / rachunek dotyczący zakupu oprogramowania ,

 

 

 

 

pozdrawiam . 

Dobra poczytałeś co ludzie piszą, prawie każdy ma ileś % racji ale żaden nie wie co to jest…

 

0501 part X03-34106 - takie coś dostają (dostawali) gratis ludzie na konferencjach, programiści, testerzy, architekci oprogramowania, serwisy etc

 

Nie pisz do Microsoft bo i tak zleją.

 

Zadzoń - +48 22 594 19 99

 

Nie tłumacz się skąd masz itp. Zapytaj wprost czy możesz legalnie używać produktu o takim symbolu - 0501 part X03-34106

Bo przypuszczam, że nie. Dlaczego ? Bo to jak zbior. Firma dostaje do celów testowych 1 licencję + 50 np takich płytek z kluczem. Rozdaje pracownikom np do testowania.

 

 

Wygląd płyty i naklejki jest OK (ale ta naklejka nie jest COA, ona wygląda tak jak naklejki wersji BOX, dlatego niema pasków i innych zabezpieczeń, tego się nie nakleja tylko przechowuje)

Tak podejrzewałem że to wersja rozprowadzana przez MS zamkniętemu gronu i że tylko osoby z tego grona mogą legalnie jej używać.

Zapewne również odsprzedaż tej wersji jest niezgodna prawem a przynajmniej z postanowieniami licencji.

Bardzo trafna rada aby zadzwonić i zapytać wprost czy można legalnie używać tej wersji (jeśli tak to czy są jakieś ograniczenia np. tylko do użytku niekomercyjnego) jeśli się nie jest pierwotnym jej posiadaczem (i ewentualnie co należy posiadać aby w razie kontroli było dowodem że legalnego jej użytkowania), warto też przy okazji zapytać czy odsprzedaż tej wersji wraz z kluczem jest zgodna z prawem/licencją.

Wszscy tu zapewne się domyślamy jaka będzie odpowiedź ale jak zadzwonisz i napiszesz nam co ci odpowiedzieli to będziemy mieli już pewność.

Według aukcji, to jest licencja BOX, a nie OEM. Nie widziałem nigdy nalepki od licencji BOX, ale prawdopodobnie nie wygląda tak jak OEMowe COA. Stąd sama naklejka z kluczem licencyjnym. Z tego powodu napisane jest, że nie można rozpowszechniać w dystrybucji OEM, bo OEMy są dla producentów, a nie dla klienta końcowego, a przynajmniej w teorii. Jeśli natomiast jest napis not for retail, to prawdopodobnie jest tak jak koledzy piszą wyżej.

146193d1301379745-product-key-number-win

 

Taka jest w środku pudełka. (widać podświetlenie bardzo słabo widocznego paska w środku).

Na zewnątrz jest tez plomba z hologramem itp.

@Wredotka dzięki, teraz będę wiedział jak wygląda tak nalepka :wink:

Witam,

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, dostałem odpowiedź z Microsoftu: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_xp-windows_install/podejrzany-windows-xp-home-edition-angielski/5587c4a4-4ab5-4024-b804-cff7feb11c8d

Pozdrawiam.

Witam,

Gość jest jakiś niepoważny, znowu wystawił te Windowsy tym razem 15 sztuk…

http://allegro.pl/microsoft-windows-xp-home-edition-sp1-angielski-i5291355784.html

Cóż taka płytka to nadaje się tylko w celach kolekcjonerskich…

Natomiast sam klucz jest papierkowy, miałem kiedyś trial 90 dniowy windows server 2003, gdzie był taki sam klucz papierkowy, gdzieś nawet mam office 2003 trial, oczywiście też klucz papierkowy :wink:

Wygląd nie ma znaczenia. Klucze wersji BOX wyglądają tak samo jak ten. Kawałek papierka naklejony na tekturkę w środku pudełka.

Kilka postów wyżej dałem jak wygląda.

 

Liczy się kod produktu: X03-34106 - wystarczy to sprawdzić i już wiadomo, jaka licencja i dla kogo.

 

A takie ludki z allegro to sobie mogą pisać i wymyślać, co chcą.

Najbardziej mnie rozbawia tekst “w każdej chwili można zadzwonić do Microsoft i zweryfikować klucz” - po takim tekście 95% ludzi już wierzy im, a dzwonić do Microsoft boją się jak diabeł święconej wody :stuck_out_tongue: