Podejrzenie o zawirusowany link

(Marek1995nero) #1

Witam, dzisiejszego dnia otworzyłem podejrzany link, zrobiłem to zupełnie niechcący lecz mam obawę o to czy nie wkradł mi się tym samym jakiś keylogger czy inne świństwo z czytujące dane. Niby antywirus nic nie wykrywa, ale czy po otwarciu takiego linka antywirus może coś poradzić ? czy wirus taki nie wkrada się gdzieś gdzie antywirus go nie ruszy ? Boje się po prostu o moje dane, staram się nie korzystać z poczty na razie, ale ile można ? Dlatego moje pytanie do specjalistów, czyli was.

(SnykeShadow) #2

Trudno odpowiedzieć na to pytanie gdyż nie wiadomo skąd był ten link – skoro Ty nie wiesz skąd i co to za link to my tym bardziej nie będziemy wiedzieć, co w sobie zawierał, ale dla pewności przeskanuj http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Jeżeli program nie wykryje infekcji to raczej wszystko powinno być ok. z Twoim komputerem.

(mistrz1) #3

Jak poznałeś, że to podejrzany link? Nie wiem, jakiego masz antywirusa. Gdybyś miał avasta, to on skanuje wszystkie strony przed otwarciem jej na komputerze i jeśli jest zainfekowana to ją blokuje i nie pozwoli otworzyć. Jak wiadomo żaden antywirus nie jest skuteczny w 100%. Myślę, że nie ma się czego bać, bo popadniesz w obsesję :slight_smile:

(Marek1995nero) #4

No nic, być może bd ok :slight_smile: Moją obawę po prostu podsycił fakt że konto na portalu chomikuj.pl zostało ukradzione. Być może był to przypadek. Co do antywirusa posiadam Norton Internet Security 2012

(Czatuj) #5

Możesz się zastosować do tego:

Pokaż logi z OTL na wklej.org.

W razie problemów uruchom system w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny.

I czekaj aż ktoś je przejrzy.

(SnykeShadow) #6

Na chomikuj.pl staje się to normą, ale niema nic wspólnego z programem kradnącym dane z Twojego komputera.

(mistrz1) #7

Norton powinien wyłapać wirusa, szpiega, w końcu to jest płatny program, to jest raczej dobry. Bezpłatne programy też są dobre, sam kiedyś używałem avasta i comodo, i nigdy żaden wirus nie zagnieździł się na kompie. Zerknij czasem do dziennika zdarzeń, aby sprawdzić, co i kiedy łączy się z internetem, bo gdybyś miał szpiega, to przecież on wysyła komuś zebrane informacje, a to firewall powinien zanotować.

(Marek1995nero) #8

Oto logi z OTL:

file:///C:/Users/Ganemi/Desktop/OTL.Txt

file:///C:/Users/Ganemi/Desktop/Extras.Txt

A co do firewalla, nie było w dzienniku nic co budziłoby moje obawy, więc chyba powinno być wszystko ok.

PS. Mam nadzieje, że poprawnie wkleiłem logi, nie mam zbyt często do czynienia z zabawą z nimi.

(Czatuj) #9

Nie, to co wywala po skanowaniu kopiujesz ctrl+a i klikasz prawym i kopuj i wklejasz na wklej.to.

Tak robisz z obydwoma raportami.

(SnykeShadow) #10

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

(Marek1995nero) #11

Okej, dzieki za upomnienie oto poprawione logi:

http://www.wklej.org/id/804840/

http://www.wklej.org/id/804842/