Podejrzenie obecności trojana

Witam,

Proszę o pomoc w weryfikacji ewentualnej infekcji komputera.
Zgodnie z relacją brata, który korzystał wtedy z komputera, kursor zaczął poruszać się samoczynnie, wyświetliło się okno robienia zrzutów ekranu (?) - w każdym razie wyglądało jakby ktoś przejmował kontrolę nad komputerem. Po kilkunastu sekundach brat odłączył komputer od zasilania.
Po ponownym uruchomieniu komputera wyłączyłem dostęp do Internetu następnie wykonałem pełny skan systemu - nic nie wykryto ale usunąłem stare pliki z kwarantanny.

System: Win 10 64 bit
Antywirus: Comodo

W załączniku logi FRST:
Addition.txt (53,6 KB)
FRST.txt (60,5 KB)
Shortcut.txt (37,6 KB)

Witaj.
Nie ma w logach żadnych utworzonych dziś plików, które wskazywałyby na zapisane “zrzuty ekranu”.
Comodo blokuje dostęp do kilku procesów i FRST nie potrafi uzyskać pełnych informacji.

Znalazłem program w Harmonogramach Zadań oznaczony jako niepożądany, porównałem z innymi infekcjami, gdzie też występowało “wariowanie” kursora i klawiatury.
Pojawił się po instalacji z pliku C:\Users\Maro\Downloads\driver-updater-setup.exe

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Maro\Downloads
    fixlist.txt (18,9 KB)
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli byłby jakikolwiek “zrzut ekranu” to wczoraj, ale brat powiedział, że ostatecznie nie doszło do jego zapisania.
Czy wykonać powtórny skan systemu z wyłączonym antywirusem, aby FRST mógł uzyskać pełny dostęp?

Plik wynikowy po czyszczeniu:
Fixlog.txt (45,4 KB)

Wykonaj nowy skan bez Comodo, ale w Trybie Awaryjnym.
Te linie, które mogło wykonać przy włączonym Comodo, wykonało poprawnie.

Tryb awaryjny
Shortcut.txt (35,4 KB)
Addition.txt (40,8 KB)
FRST.txt (57,1 KB)

Zastosuj plik w Trybie Awaryjnym.
fixlist.txt (11,6 KB)

Fixlog.txt (24,9 KB)

Skrypt wykonał się właściwie.
Jeśli system odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Dziękuję serdecznie za pomoc.

1 polubienie