Podejrzenie uwalenia telefonu, CWM Recovery

Mam wrażenie, że uwaliłem telefon i przybyłem się zapytać czy ADB zadziała. W CWM Recovery wybrałem wipe all, chciałem zainstalować .zip z modyfikacją i widzę E: can’t mount /sdcard1. Co mogę zrobić? ADB Sideload? Jestem doświadczony w modach Androida (ponad 60 telefonów zmodowanych) a 1. raz widzę coś takiego. Przeważnie były bootloopy itd.

Podzrawiam,
BOT Seba :smiley:

Kiedyś musi być pierwszy raz,myślę że to powinno ci pomóc:https://www.youtube.com/watch?v=WhKyb0wNfg8 .

Po 1. zawartość mojego fona znajduje się w /dev/null :stuck_out_tongue:
A po 2. nie mam Szajsunga, żeby Odin zadziałał. Mam Alcatela, dlatego myślę o ADB.

Miałem tak kiedyś tylko jeden raz właśnie na samsungu-wyciągłem kart sd z telefonu i sformatowałem na komputerze i pomogło-rozwaliła się partycja na karcie sd.

Żeby w ogóle myśleć o odpaleniu ADB to musisz być w stanie załadować na telefonie cokolwiek, jak nie androida to chociaż samo Recovery. Jak nie ma ani jesnego i drugiego to wtedy zależy czy wywaliłeś bootloader. Jak nie to możesz go odpalić w trybie fastboot, i uratować, a jak bootloadera nie ma to odpuść sobie.

Jaki model tego alcatel ?

Recovery jest. I mogę je odpalić w każdej chwili. Tylko systemu nie ma.

Pop C3

wipe all jeszcze raz wyciągnij kartę sd i sformatuj ją na *fat32 tam wgraj obraz systemu to c3 pop i po prostu wgraj .zip
jak fat nie zadziała to ext4

Mhm. Tylko karta SD jest pod baterią. Może to przez kartę? Mój głośnik bezprzewodowy też jej nie wykrywa. Poproszę siostrę o jej kartę i sprawdzę.

Teraz to dopiero się dzieje… Telefon nie wchodzi do recovery, po 2 sekundach od włączenia recovery telefon się wyłącza.

Cześć, mam alcatela pop c2, bliźniaczy telefon. Spróbuj poszukać w recorvery opcji “reboot recorvery”. Mi to pomagało kiedy wywalało błąd “can’t mount /system”. A jeżeli nie wchodzi do recorvery wyjmij baterię na 2 sek. i włóż, wtedy odpal.

A nie lepiej znaleźć instrukcję jak wgrać oficjalny rom przez tzw. flashowanie przez usb ?

Naprawiłem błąd wchodzenia do Recovery.
Ale nie chcę wyrywać oficjalnego ROMu, a tak BTW. to nie ma instrukcji do mojego fona.

To ściągnij jakiegoś rom custom i na kartę pamięci zapisz zip. Zrób wipe cache, data, dalvik, zainstaluj rom z karty sd i jeszcze raz z wipami to co podane i spróbuj po restarcie czy rom się załaduje.

No piszę, że mi nie wykrywa karty. Tzn. Nie może jej zamontować.

Masz świadomość że chodzi o karę sd a nie pamięć wewnętrzną? Wywal ją z telefonu, sformatuj wszystkie partycje i wtedy wgraj rom od zera.

A ROM na czym ma być? Mogę przez ADB?

Poprzez twrp zamontuj pamięć wewnętrzną i OTG i podłącz do komputera, powinno wykryć telefon i będziesz miał możliwość przerzucenia plików z ROM-em do pamięci, potem już tylko wipe Dalvik/ART Cache, Data, System, Cache i instalujesz ROM + opcjonalnie Gapps

Ok, ale mam CWM Recovery. TWRP mam na Szajsungu Galaxy S+, gdzie Cyjan wszedł :smiley: