Podgląd ekranu pracownika bez jego wiedzy

Witam czy istnieje jakiś bezpłatny program do podglądu ekranu bez wiedzy użytkownika? Czy da się skonfigurować w taki sposób np. UltraVNC?

W jakim sensie bez jego wiedzy? Ma w ogóle nie wiedzieć ze jest taka możliwość czy też ma nie wiedzieć kiedy to zrobisz?
Co do aplikacji to jest ich sporo. Od Zdalnego pulpitu w Windows po…
Wyklikaj „podglad drugiego komputera” w google.

Bez wiedzy pracownika nie możesz go podglądać. W sądzie czy to karnym czy pracy informacje w ten sposób zdobyte nie zostaną uwzględnione bo zostały zdobyte nielegalnie. Pracownik musi być świadomy monitoringu. Może nie wiedzieć jedynie w którym momencie go podglądasz ale musi wiedzieć, że istnieje taka możliwość podglądu.

Dokładnie tak. Ale jeśli zostanie poinformowany, to technicznie jest to do zrobienia bez większego problemu, również darmowymi programami.

RDP wbudowane w Windows wymagałoby dezaktywacji ekranu „zablokowane” z dopiskiem na czym ktoś uruchomił RDP („nazwa PC/Telefonu/Tabletu” czy spersonalizowana nazwa w aplikacji open source) co raczej daje dopiero „łatwiej” zewnętrzna apka typu VNC/TeamViewer/AnyDesk.

Jak wyżej musisz poinformować pracownika ale windows kiedyś miał wbydowaną funkcje do robienia screenshootów i zapisywania ich podczas aktywności