Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Mam problem z wyświetlaniem się miniatur. Pokazuje miniatury plików graficznych i video. Brak jest natomiast (co mi bardzo przeszkadza w pracy) plików .cdr, .cpt, .pdf. Szczerze mówiąc to nie wiem co jest grane bo próbowałem już wiele rzeczy z różnych stron i nic nie pomaga. Może ktoś pomoże?

pliki CDR i CPT - zainstaluj CorelDRAW w wersji X5 i problem zniknie :wink:

pliki PDF - zainstaluj Adobe Reader. :slight_smile:

Problem zniknie :wink:

muszę powiedzieć, że jesteś cholernie zabawny… jakby to bylo takie proste…

Corela mam oryginalnego X3 wiec nie będę ściągał “pirata” X5 bo w 13 też jest podgląd plików…

Adobe Reader zainstalowana najnowsza wersja…

Swoją drogą bardzo pomocne jest to forum… Trochę bardziej skomplikowany problem i co… cisza…

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze :slight_smile: Skoro wykluczamy błędne skojarzenia plików, to sądzę, że wyczyszczenie podglądu miniatur oraz podstawowe czyszczenie systemu za pomocą CCleaner może rozwiązać problem :slight_smile: Warto też wyczyścić cache ikon :wink: pozdrawiam :slight_smile: ps. to nie miało być zabawne tylko praktyczne :slight_smile:

Dzięki za odpowiedz ale może w skrócie wyjaśnisz jak to zrobić? CCleanerem zrobiłem czyszczenie ale nic nie pomogło a jak zrobić resztę? :slight_smile:

Odkojarz PDF-y programem Unassoc i ponownie zakojarz poprzez programy domyślne.Jesli to się nie uda będziesz musiał czyścić cache ikon tj. usunąć plik iconcache.db z folderu

C:\Users\AppData\Local +restart.Jesli tych rozszerzeń z błędem jest więcej to od razu przejdź do resetowania cache ikon

Z miniaturami pdf w 64 bitowym Windowsie faktycznie jest problem i rozwiązania podane wyżej dowodzą że większość osób nie miała chyba z nimi do czynienia. Możesz spróbować tego sposobu:

http://www.pretentiousname.com/adobe_pdf_x64_fix/

Wiem że rozwiązanie to działało poprawnie z Adobe Readerem w wersji 9.x wydaje mi się że z 10 też powinno to zadziałać.

Dzięki za cynk! U mnie na Win 7 64x zadziałało i w końcu mam miniatury pdf’ów :smiley: