Podgląd OnLine w Windows Media Player 12

W WMP11 (Vista, XP) możliwa była praca w trybie podglądu OnLine po jednorazowym wyborze z listy pasków narzędzi Windows (kursor na pasku zadań: PPM/Paski narzędzi) pozycji pod nazwą “Windows Media Player”. Wtedy, po “zminimalizowaniu” działającego WMP otwierało się (a nie chowało do paska zadań) miniaturowe okienko podglądu w trybie “zawsze na wierzchu” tuż nad paskiem zadań w pobliżu ikon powiadomień (prawy dolny róg ekranu). Cecha ta była niezwykle praktyczna np. “praca na komputerze” z podglądem na film czy TV z netu.

Systemowego paska narzędzi o nazwie “Windows Media Player” w Windows7 nie widzę. Jak zatem włączyć podgląd OnLine WMP12. Czy ta funkcja została zlikwidowana calkowicie ?

Również kiedyś tego szukałem i nie znalazłem. Jeśli ktoś zna sposób jak to włączyć byłbym wdzięczny. Może w SP1 się pojawi?

Microsoft zrezygnował z tego rozwiązania tworząc inne. Przy odtwarzaniu zminimalizuj odtwarzacz i najedź na jego ikonę na pasku start. Funkcja Aero Peek pokaże ci podgląd video i podstawową obsługę odtwarzacza (poprzedni, pauza/play, następny).

@up: To jednak nie jest to samo… A w Windows 7 można było tę opcję fajnie udoskonalić.

Myślałem, że to tylko domena Polaków by coś pożytecznego spierd…, jednak myliłem się. :o To nie tylko nie to samo. To całkowicie coś innego i w dodatku do …, no… wiecie koledzy do czego. :x