Podgląd plików w eMule

Elo! !!

Nie wiem jak podejrzeć plik .avi w eMule. Posiadam wersje 0.42c i jak wybiore jakiś odtwarzacz wideo (próbowałem All Player’em 2.1 i Best Player’em 1.0) to za cholere nie chce mi odpalić i druga sprawa to dlaczego nie wszystkie pliki (mówie o avi, mp3, etc…) można podejrzeć (opcja „Podgląd” jes zacieniona. Czym to jest spowodowane…

Z góry thankz all

Narciasz! !!

mp3 raczej nieodsluchasz a jezeli chodzi o filmy to musi byc sciagnieta znaczna czesc pliku ,chyba troche przed polowa albo ponad polowa pliku ale niejestem pewien .a zeby ogladac (zrobic podglad)film to musi byc wlasnie jak klikasz prawym przyciskiem myszki musi byc napisane podglad jak tego niebedzie to nieobejzysz nic (wiadomo o tym :smiley: :smiley: )

pozdro

Emule dzieli duże pliki na małe kawałeczki około 10 MB. Żeby podejżeć avi na zwykłym odtwarzeczu musisz mieć sciagniety przynajmniej pierwszy i ostatni kawałek, czyli początek i koniec filmu (e ustawieniach mułka jest opcja, żeby sciągał najpierw pierwszy i ostatni kawałek). Możesz także użyć programu Avi Prview http://www.softpedia.com/public/scripts … /11-2-7-7/ który pozwala na podglad niepełnych plików avi.

Po pierwsze, zeby moc podgladac pliki sciagane eMulem (mowie tutaj głównie o .avi) musisz wejść w ustawienia -> Pliki, i tam zaznaczyć opcję “Próbuj najpierw pobrać pierwszy i ostatni kawałek” W ten sposób będziesz zawsze zaczynał pobieranie pierwszej czesci pliku, którą będziesz mógł podejrzeć np w AviPreview. Ja zawsze sprawdzam sobie plik odpalając AviPreview, a potem wyszukując sciagany plik w katalogu eMule\Temp. Który to plik, dowiesz się klikając w oknie pobierania na danym pliku prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Informacje o pliku. np będzie tam podana nazwa 002.part.met - w AviPreview musisz otworzyć plik 002.part - to jest twoj film :slight_smile:

W eMule’u każdy pobierany plik dzielony jest na czesci (chyba) 10MB. Każda z tych częsci pobierana jest osobno, dlatego dlugość podglądanego filmu zależeć będzie od tego jak duzo pierwszych czesci pliku zostalo pobranych do konca. Jesli będziesz miał np pobrane 99% pliku, ale do pobrania zostanie tobie tylko drugi w kolejnosci kawałek, a reszta bedzie juz pobrana, to nie uda się Tobie podejrzeć dalszej części pliku, ponieważ dane w pliku będą urwane, przez brakujący kawałek.

bosz…

mam nadzieje, że jest to zrozumiałe… :expressionless:

Nie prawda,da sie na spokojnie,ja zawsze odśłuchuje przez Windows Media Player 9 i na spokojnier,przynajmniej u mnie mozna odsłuchac…:smiley:

Proponuje użyć programiku o nazwie DIVFIX otworzyć w nim plik z rozszerzeniem np. 001.part.met póżniej wcisnąć “Rebuild index” i otworzyc utworzony przez ten programik plik!!