Podgląd rejestru na zewnętrznym dysku

Miałem dysk HDD w laptopie i po zakupieniu do niego SSD, zrobiłem jego klonowanie i wszystko jest OK.
Dysk HDD włożyłem do kieszeni na USB i po wpięciu do lapka są oczywiście widoczne wszystkie dane na nim, więc partycje systemowa i tak dalej.
Wszystko mogę “podglądać” jedynie nie wiem jaką komendą (drogą) mogę podglądnąć rejestr na tym dołączonym dysku HDD.
Bo nawet jak wybieram na nim folder windows i klikam na regedit, to włącza się informacja, która mówi o “dysk twardy na tym komputerze” i równocześnie przy otwartym już podglądzie rejestru, wydaje mi się, że pokazywany jest podgląd rejestru z dysku SSD, czyli tego w lapku a nie tego podłączonego do USB. Tym bardziej, że nie otwiera się równocześnie podgląd rejestru tego z lapka, ponieważ już tak jakby jest właśnie otwarty.
Czyli pytanie - jaką inną drogą otworzyć podgląd rejestru, ale tego na podłączonym przez USB dysku.
Czy w ogóle lapek ma możliwość otwarcia rejestru z zewnętrznego dysku, bo wygląda na to, że jednak komenda otwiera ten z laptopa, mimo tego, że klikam na regedit w folderze tego zewnętrznego.

Rejestr, jest rejestrem Windowsa (całości systemu operacyjnego) a nie jest rejestrem dysku.
A może chodzi Ci o coś innego, a nie o to, co wywołuje komenda “regedit”?

Pacjent wie, o czym pisze, ale nie wie jak to działa.

@cyngiel_1 To, co Ty uruchamiasz, to tylko narzędzie do przeglądania rejestru, a nie sam rejestr. Naturalnym jest zatem, że narzędzie uruchomi się w obecnym środowisku i wczyta domyślny plik rejestru (czyli aktualnego systemu operacyjnego). Aby móc przeglądać inny plik rejestru, należałoby zrobić jego kopię (export) i wykorzystać jakiś program do tych celów. Proponuję, abyś zaczął od znalezienia informacji, gdzie przechowywany jest plik rejestru.

EDIT: A jeżeli masz klon 1:1, to zrób export obecnego rejestru i na nim majstruj.

Tutaj masz przykładowy program do podglądu rejestru Windowsa, który akurat nie jest używany:

https://www.nirsoft.net/utils/offline_registry_view.html

Wskazuje mu odpowiednie pliki na dysku z systemem, którego rejestr chcesz przeglądać i gotowe.

1 polubienie

Dokładnie. Odpowiedni pakiet jest też zawarty np. w LiveCD Hiren’s BootCD (https://www.hiren.info/pages/bootcd)
Nie rozumiem jednak potrzeby przeglądania rejestru na tym starym dysku.

Oczywiście wiedziałem, że to jest tylko narzędzie do przeglądania rejestru i stąd moje pytanie było, w jaki sposób jak to jest możliwe, tym narzędziem przeglądnąć zewnętrzny rejestr. Okazało się, że nie da się jak też podejrzewałem.
Dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi i o takie narzędzie mi chodziło jakie podałeś:) :+1: