Podgląd zdarzeń - błędy - jak rozwiązać?


(Walkdisdy) #1

Witajcie,

Od pewnego czasu mój laptop zaczął chodzić wolniej. Nie instalowałam żadnych nowych programów. Dziś podczas słuchania muzyki i przeglądania stron w necie laptop zupełnie się zawiesił i wydał dziwny dźwięk - musialam zresetować go, bo znikł obraz i poza tym dźwiękiem zero reakcji.

W dzienniku zdarzeń wyskoczyły następujące komunikaty:

  1. {tid=B84}

Jądro programu Application Virtualization Client zostało zainicjowane prawidłowo.

Zainstalowany produkt:

Wersja: 4.6.2.22610

Ścieżka instalacji: C:\Program Files (x86)\Microsoft Application Virtualization Client

Globalny katalog danych: C:\ProgramData\Microsoft\Application Virtualization Client\

Nazwa maszyny: DI

System operacyjny: Windows 7 64-bit Service Pack 1.0 Build 7601

Polecenie OSD:

  1. Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

StarOpen

  1. Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x560F6E3F70ED. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP).

  2. Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy p4-cmsbaqx4x5i2m-73cxnxycgu72bs3s-947215-s1-v6exp3-v4.metric.gstatic.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

Pomoże ktoś?

Mój laptop to emachines E730G, system windows 7 64 bit


(Karassu) #2

Cześć,

[CIACH]. Czy uniemożliwia Ci to korzystanie z laptopa ? możesz wejść do Windowsa czy nie ? Może jakieś aktualizacje zainstalowały Ci się automatycznie ?

Przestrzegam przed zabawami w moderatora. Jeżeli widzisz, że post jest niepoprawnie napisany, znajduje się w niewłaściwym dziale etc. wystarczy że go zgłosisz. Resztę zostaw nam.


(Walkdisdy) #3

niby nie uniemożliwia, jednak jest to irytujące gdy foldery się otwierają przez długi czas i niekiedy zdarza się tak, że trzeba czekać kilkanaście minut aż laptop ruszy dalej. Aktualizacje mam automatyczne, ale od 3 lat nie miałam żadnego problemu.

Ponadto przepraszam za złą kategorię - dałam z rozpędu system win 8 a mam 7. Nie wiem jak to zmienić i czy w ogóle można


(Karassu) #4

Zainstaluj CCleanera i pousuwaj rejestry


(Walkdisdy) #5

mam ccleanera, używam go co jakiś czas


(Karassu) #6

Przykro mi, żadnych innych pomysłów nie mam. Jeszcze ewentualnie przywracanie systemu do daty sprzed tego błędu


(Bogdan_G) #7

To wygląda tak, jakby przyczyna błędów był program do lokalizacji IP. Zachowuje się jak malware i może być blokowany przez av, czy zaporę, przez co obserwujesz spowolnienie windowsa. Odinstaluj przez revo unistaller portable http://portable.info.pl/revo-uninstaller-portable/ Następnie pobierz na pulpit z linka bezpośredniego RogueKiller i uruchom jako administrator. http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html Wykonaj skanowanie, usuwanie i naprawę dns. Zrobisz restart i zastaniesz backup, oraz logi na pulpicie. Zapodaj Tu linka z loga nr 2 z usuwania, którego treść wkleisz na wklej.to

A napisz, jaki to program masz zainstalowany do lokalizacji adresów IP?


(Walkdisdy) #8

nie mam pojęcia o czym mówisz, podasz jakieś przykładowe programy do lokalizacji IP? to może coś w tym być bo jakiś czas temu nie mogłam drukarki bezprzewodowej podłączyć i w sumie od tamtej pory mniej więcej się wszystko zaczęło. i wtedy mi wyskakiwało, że adres IP się nie zgadza czy coś takiego

słabo się znam na tych klimatach, ale jakbyś mi to wytłumaczył w jakiś prostszy sposób to byłabym wdzięczna

revo unistaller mam

Dodane 21.11.2013 (Cz) 10:48

co do przywracania systemu to też jest problem, bo wszystkie punkty przywracania zniknęły


(Bogdan_G) #9

W pierwszym poście podałaś “metric.gstatic.com”. Taki adres. Stąd była propozycja RogueKillera. Fakt, że też na to może się składać jakiś błąd Microsoft Application Virtualization Client i RogueKiller mógłby usunąć proces będący w konflikcie.

Poczytaj o tej aplikacji tu: http://translate.google.pl/translate?hl … safe%3Doff


(Walkdisdy) #10

czyli mam spróbować tym RogueKillerem?


(Bogdan_G) #11

Tak.

Gdybyś miała taki program portable http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ co zapisuje do pliku tekstowego wszystko, co jest zainstalowane, to byłby jakiś wgląd. Ten program ma też menadżer autostartu i nawet wyszukuje szkodliwe komponenty badware. Z autostartu też by się przydał screen.


(Walkdisdy) #12

http://wklej.to/Couvj

http://wklej.to/nWZeL

o to chodziło?

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:06

zaraz spróbuje z tym programem, który podałeś

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:15

http://wklej.to/5RqMU z programu ZSoft Unistaller


(Bogdan_G) #13

Wygląda na to, że ouc.exe z play online robił problemy. Oprócz updaterów google, co nie musi startować i spowalniać uruchamiania, to czysto. O ile problemy ustąpiły, to by było tyle, ale jeśli to play online Ci konieczny jest do szczęścia i będzie jakiś problem z ouc.exe, to pamiętaj, żeby wyłączyć w zaplanowanych zadaniach, no i jest zawsze możliwość poprawnej podmiany tego pliku. Opis tu: http://www.pliki.info/plik-ouc-exe/


(Walkdisdy) #14

po podmianie plików wyskakiwał błąd, że zostal usunięty jakiś składnik i aplikacja nie może zostać uruchomiona. przywróciłam poprzedni plik, wyrzucił to z autostartu, ale po ponownym uruchomieniu komputera to już tam było z powrotem, tak samo updatery z google. teraz jeszcze dodatkowo jak słuchałam muzyki to co jakiś czas nagle piosenka się zatrzymywała, kursor reagował i mogłam otwierać inne programy tylko winamp się zatrzymywał na pare sekund

Dodane 21.11.2013 (Cz) 17:47

i teraz jak weszłam w ostrzeżenia w dzienniku to jest cały szereg (od października) ostrzeżeń i jako źródło jest podane Wininit

to jakiś wirus?


(Bogdan_G) #15

Winnit.exe, to nie musi być zagrożenie, ale wyraźnie coś w systemie jest w konflikcie. Pobierz OTL. Zapodaj tu linki do logów czyli OTL i Extras wg:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html. Czekaj, aż któryś ze specjalistów przeglądnie logi i powie, co masz robić.


(Walkdisdy) #16

ok, zaraz podeślę logi

Dodane 22.11.2013 (Pt) 16:33

http://wklej.to/9o9BB OTL

http://wklej.to/upwwG Extras

to zerknie ktoś?


(Bogdan_G) #17

To jest główny problem: Z dzisiejszego dnia error - StarOpen.SYS zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Może to być wynikiem nawet złego sektora na dysku.

Musisz sprawdzić programem HD Tune i podać dane z health i screena z error scan.

WapSter AQQ, wywala błędy, ale to zawsze można odinstalować i zainstalować ponownie. Proces last.fm scrobbler.exe pochodzi od iTunes. Widać, że nawet firefox zacina. Błędy dysku by tłumaczyły problemy ze sterownikami i aplikacjami.


(Walkdisdy) #18

to brzmi groźnie. z HD Tune jeszcze nie miałam do czynienia, ale już próbuje


(falcon89) #19

Odinstaluj

Bundled software uninstaller

Pobierz AdwCleaner, kliknij prawym na pobrany plik i Uruchom jako Administrator, kliknij Skanuj, następnie Usuń

Wstaw nowy log OTL


(Walkdisdy) #20

wyniki z HD Tune:

http://imageshack.com/a/img5/9162/mghy.png

http://imageshack.com/a/img89/5317/cwu0.png

http://imageshack.com/a/img10/4836/l6pf.png

http://imageshack.com/a/img59/5582/3gmg.png

czy ten czerwony kwadracik jest niebezpieczny? da się to jakoś naprawić?

falcon89 - dzięki za zainteresowanie, usunęłam Bundled Software Unistaller (co to w ogóle jest?) i już zaraz skanuje i podeślę nowe logi z OTL