Podgląd zdarzeń - błędy - jak rozwiązać?

Witajcie,

Od pewnego czasu mój laptop zaczął chodzić wolniej. Nie instalowałam żadnych nowych programów. Dziś podczas słuchania muzyki i przeglądania stron w necie laptop zupełnie się zawiesił i wydał dziwny dźwięk - musialam zresetować go, bo znikł obraz i poza tym dźwiękiem zero reakcji.

W dzienniku zdarzeń wyskoczyły następujące komunikaty:

  1. {tid=B84}

Jądro programu Application Virtualization Client zostało zainicjowane prawidłowo.

Zainstalowany produkt:

Wersja: 4.6.2.22610

Ścieżka instalacji: C:\Program Files (x86)\Microsoft Application Virtualization Client

Globalny katalog danych: C:\ProgramData\Microsoft\Application Virtualization Client\

Nazwa maszyny: DI

System operacyjny: Windows 7 64-bit Service Pack 1.0 Build 7601

Polecenie OSD:

  1. Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

StarOpen

  1. Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x560F6E3F70ED. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP).

  2. Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy p4-cmsbaqx4x5i2m-73cxnxycgu72bs3s-947215-s1-v6exp3-v4.metric.gstatic.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

Pomoże ktoś?

Mój laptop to emachines E730G, system windows 7 64 bit

Cześć,

[CIACH]. Czy uniemożliwia Ci to korzystanie z laptopa ? możesz wejść do Windowsa czy nie ? Może jakieś aktualizacje zainstalowały Ci się automatycznie ?

Przestrzegam przed zabawami w moderatora. Jeżeli widzisz, że post jest niepoprawnie napisany, znajduje się w niewłaściwym dziale etc. wystarczy że go zgłosisz. Resztę zostaw nam.

niby nie uniemożliwia, jednak jest to irytujące gdy foldery się otwierają przez długi czas i niekiedy zdarza się tak, że trzeba czekać kilkanaście minut aż laptop ruszy dalej. Aktualizacje mam automatyczne, ale od 3 lat nie miałam żadnego problemu.

Ponadto przepraszam za złą kategorię - dałam z rozpędu system win 8 a mam 7. Nie wiem jak to zmienić i czy w ogóle można

Zainstaluj CCleanera i pousuwaj rejestry

mam ccleanera, używam go co jakiś czas

Przykro mi, żadnych innych pomysłów nie mam. Jeszcze ewentualnie przywracanie systemu do daty sprzed tego błędu

To wygląda tak, jakby przyczyna błędów był program do lokalizacji IP. Zachowuje się jak malware i może być blokowany przez av, czy zaporę, przez co obserwujesz spowolnienie windowsa. Odinstaluj przez revo unistaller portable http://portable.info.pl/revo-uninstaller-portable/ Następnie pobierz na pulpit z linka bezpośredniego RogueKiller i uruchom jako administrator. http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html Wykonaj skanowanie, usuwanie i naprawę dns. Zrobisz restart i zastaniesz backup, oraz logi na pulpicie. Zapodaj Tu linka z loga nr 2 z usuwania, którego treść wkleisz na wklej.to

A napisz, jaki to program masz zainstalowany do lokalizacji adresów IP?

nie mam pojęcia o czym mówisz, podasz jakieś przykładowe programy do lokalizacji IP? to może coś w tym być bo jakiś czas temu nie mogłam drukarki bezprzewodowej podłączyć i w sumie od tamtej pory mniej więcej się wszystko zaczęło. i wtedy mi wyskakiwało, że adres IP się nie zgadza czy coś takiego

słabo się znam na tych klimatach, ale jakbyś mi to wytłumaczył w jakiś prostszy sposób to byłabym wdzięczna

revo unistaller mam

Dodane 21.11.2013 (Cz) 10:48

co do przywracania systemu to też jest problem, bo wszystkie punkty przywracania zniknęły

W pierwszym poście podałaś “metric.gstatic.com”. Taki adres. Stąd była propozycja RogueKillera. Fakt, że też na to może się składać jakiś błąd Microsoft Application Virtualization Client i RogueKiller mógłby usunąć proces będący w konflikcie.

Poczytaj o tej aplikacji tu: http://translate.google.pl/translate?hl … safe%3Doff

czyli mam spróbować tym RogueKillerem?

Tak.

Gdybyś miała taki program portable http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ co zapisuje do pliku tekstowego wszystko, co jest zainstalowane, to byłby jakiś wgląd. Ten program ma też menadżer autostartu i nawet wyszukuje szkodliwe komponenty badware. Z autostartu też by się przydał screen.

http://wklej.to/Couvj

http://wklej.to/nWZeL

o to chodziło?

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:06

zaraz spróbuje z tym programem, który podałeś

Dodane 21.11.2013 (Cz) 12:15

http://wklej.to/5RqMU z programu ZSoft Unistaller

Wygląda na to, że ouc.exe z play online robił problemy. Oprócz updaterów google, co nie musi startować i spowalniać uruchamiania, to czysto. O ile problemy ustąpiły, to by było tyle, ale jeśli to play online Ci konieczny jest do szczęścia i będzie jakiś problem z ouc.exe, to pamiętaj, żeby wyłączyć w zaplanowanych zadaniach, no i jest zawsze możliwość poprawnej podmiany tego pliku. Opis tu: http://www.pliki.info/plik-ouc-exe/

po podmianie plików wyskakiwał błąd, że zostal usunięty jakiś składnik i aplikacja nie może zostać uruchomiona. przywróciłam poprzedni plik, wyrzucił to z autostartu, ale po ponownym uruchomieniu komputera to już tam było z powrotem, tak samo updatery z google. teraz jeszcze dodatkowo jak słuchałam muzyki to co jakiś czas nagle piosenka się zatrzymywała, kursor reagował i mogłam otwierać inne programy tylko winamp się zatrzymywał na pare sekund

Dodane 21.11.2013 (Cz) 17:47

i teraz jak weszłam w ostrzeżenia w dzienniku to jest cały szereg (od października) ostrzeżeń i jako źródło jest podane Wininit

to jakiś wirus?

Winnit.exe, to nie musi być zagrożenie, ale wyraźnie coś w systemie jest w konflikcie. Pobierz OTL. Zapodaj tu linki do logów czyli OTL i Extras wg:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html. Czekaj, aż któryś ze specjalistów przeglądnie logi i powie, co masz robić.

ok, zaraz podeślę logi

Dodane 22.11.2013 (Pt) 16:33

http://wklej.to/9o9BB OTL

http://wklej.to/upwwG Extras

to zerknie ktoś?

To jest główny problem: Z dzisiejszego dnia error - StarOpen.SYS zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Może to być wynikiem nawet złego sektora na dysku.

Musisz sprawdzić programem HD Tune i podać dane z health i screena z error scan.

WapSter AQQ, wywala błędy, ale to zawsze można odinstalować i zainstalować ponownie. Proces last.fm scrobbler.exe pochodzi od iTunes. Widać, że nawet firefox zacina. Błędy dysku by tłumaczyły problemy ze sterownikami i aplikacjami.

to brzmi groźnie. z HD Tune jeszcze nie miałam do czynienia, ale już próbuje

Odinstaluj

Bundled software uninstaller

Pobierz AdwCleaner, kliknij prawym na pobrany plik i Uruchom jako Administrator, kliknij Skanuj, następnie Usuń

Wstaw nowy log OTL

wyniki z HD Tune:

http://imageshack.com/a/img5/9162/mghy.png

http://imageshack.com/a/img89/5317/cwu0.png

http://imageshack.com/a/img10/4836/l6pf.png

http://imageshack.com/a/img59/5582/3gmg.png

czy ten czerwony kwadracik jest niebezpieczny? da się to jakoś naprawić?

falcon89 - dzięki za zainteresowanie, usunęłam Bundled Software Unistaller (co to w ogóle jest?) i już zaraz skanuje i podeślę nowe logi z OTL