Podkęcanie E7400

Potrzebuję porady w podkreceniu tego procka, mam zasilacz chifteca 400W , jak ktos podkreał ten procek niech poda na jakich ustawieniach go podkrecil , Jaki mnoznik fsb napiecia

Czytałeś cokolwiek w internecie, zanim założyłeś ten temat?

Każda wersja CPU kręci się różnie. Jeden pójdzie na x,xxV, a drugi na x,xxV. Zawsze to niewiadomo.

Napisz jaki masz konkretnie sprzęt?

chodzi ci o to ze kazdy sprzet sie inaczej podkreca??

Dodane 29.07.2009 (Śr) 22:06

e7400 2.8

2gb ram kingston 800

gt 9600 512 mb

400w

ep-43 gigabyte

Nie to że inaczej, tylko, że na różnych wartościach jest stabilny.

Co do OC: search.php?keywords=podkr%C4%99canie+gigabyte&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Było masę razy więc poszukaj, bo mi kolejny raz ściągać manuala i pisać krok po kroku się nie chce.

1 uwaga: Nie przesadź z zbyt mocnym OV, bo masz boxowe chłodzenie i temperatury mogą być za wysokie co prowadzi do spalenia CPU.

jak podkrecam procka to musze zwieszysc pewnie troche napiecie ale w biosie do cpu jest chyba z 4 opcje napiec wszsytkie sie podnosi??

Napięcie się dopiero podnosi jak PC jest niestabilny.

Jakie konkretnie? Powinno być CPU voltage control, CPU overvoltage itp…

Aha i jak już wstanie po OC to weź odpal orthosa i wrzuć napięcia z Everesta, bo może 400W to zbyt mało jak na taki config.

emel23, wysil się i poczytaj coś w necie…

Po co od razu podnosić napięcie. Najpierw spróbuj zwiększyć FSB, na początek np o 10-20.

PS. W sumie zastanawiam się po co kręcić E7400, jak na standardowych ustawieniach te procki nieźle śmigają. Ja osobiście mam E7300 i kiedyś podkręciłem (by tylko sprawdzić jak to jest) z 2,66 do 3,3Ghz.

u mnie przy identycznym zasilaczu z 9800gt , E4500 +OC nie było żadnych problemów

Napięcia z programów można sobie darować, bo bardzo często przekłamują, jedynie miernik powie prawdę.

Zasilacz 400W spokojnie starczy i to z zapasem mocy.