Podkladka chłodzaca do notebooka


(Piotreku2) #1

Witam

Prosił bym o pomoc w wyborze podkładki chłodzącej do laptopa w cenie do 200 zl. Laptop to Notebook HP dv7-3030ew i7-720Q 17,3'' 4GB 640GB GT230-1GB BD W7P TV http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf ... _17_3.aspx. Z racji tego że zajmuję się grafiką 2D/3D i animacją potrzebowal bym jakąś dobrą , sprawdzoną podkładkę . Podczas renderu złożonych scen 3D lapek potrafi się dość mocno rozgrzać :wink: więc przydała by mi się taka podkładka :slight_smile:

Z góry dziękuję za pomoc.


(MarS) #2

Sadzisz, że podkładka z dwoma wiatraczkami potrafi Ci schłodzić laptopa? :slight_smile:


(Piotreku2) #3

Nie grzeje się on aż tak aby się wyłączał czy tam coś miało się psuć, ale myślę że tak profilaktycznie to chyba by nie zaszkodziło :wink:


(MarS) #4

Zainwestuj raczej w sprężone powietrze i odkurzacz co przyniesie Ci wymierne korzyści niż jakaś podkładka przynosząca profity wyłącznie jej producentowi. Przy pomocy sprężonego powietrza oraz odkurzacza co pewien czas należy oczyścić wszelkie dysze odprowadzające ciepło z laptopa z nagromadzonego tam kurzu. Osobiście dbam w ten sposób o mojego laptopa od 6 lat i jakoś ciągle działa bez żadnej podkładki 8)

Producenci budują tak laptopa by zapewnić mu optymalne chłodzenie (przynajmniej w teorii). Nie ma więc sensu wydawać pieniędzy na coś co niczego nie zmieni. No chyba, że ktoś wymyśli podkładkę z wbudowanym freonem lub ciekłym azotem :wink:

Dwa czy trzy wiatraczki wbudowane w taką podkładkę nie są w stanie skutecznie schłodzić laptopa a nawiew na plastik nie przyniesie żadnych korzyści poza hałasem 8)


(Piotreku2) #5

Dzięki za podpowiedź ...jestem dopiero świeżym użytkownikiem laptopa :slight_smile: więc niewiele jeszcze wiem o jego użytkowaniu.Dołożę i zainwestuje te pieniążki na zakup jakiegoś dobrego tabletu graficznego :slight_smile: