Podkładka chłodząca pod laptopa

witam :slight_smile:

mam zamiar kupić podkładkę do laptopa ;p

może macie jakiś pomysł na dobra podkładkę ? przedział może być tak do 80- 90 zl

czy firma aab jest dobra ?

mieszkam w akademiku gdzie jest dużo kurzu wiec się zastanawiam czy podkładki które dmuchają na laptopa chłodnym powietrzem jest dobrym pomysłem… bo jednak ten kurz ma łatwy dostęp do wnętrza komputera ;/

mój laptop to asus 15,6 cala

pozdrawiam ^^

Najlepiej to posprzątaj trochę pokój z kurzu.

Raz na jakiś czas nie zaszkodzi Ci.

Podkładka chłodząca to bardzo dobry pomysł.

Komputer, czy też laptop nawet w dobrych warunkach, nie czyszczony potrafi się nieźle zakurzyć.

Oprócz podkładki stosuj także puszkę ze sprężonym powietrzem, która wydmucha Ci ten kurz z laptopa.

Na firmach nie do takich sprzętów nie znam się.

Może ktoś inny się wypowie.

własnie sprzątam często lecz dalej jest spore zapylenie powietrza :frowning:

o sprężonym powietrzu myślałem i teraz kwestia iść i kupić

martwi mnie to ze te podkładki kierują zimne powietrze na laptopa ;/

zamiast zabierać ciepłe powietrze i je odprowadzać ;p

Ciepłe powietrze powinno uchodzić przez wentylatory.

Upewnij się, że przy postawieniu laptopa żaden materiał np. miękki koc nie przykrywa Ci wywietrznika w laptopie.

Nie trzymaj laptopa blisko innych urządzeń elektrycznych.

… itd.

Takie zalecenia powinieneś mieć w instrukcji użytkowania laptopa.

Stosując się do tych zaleceń, regularnie czyszcząc z kurzu sprężonym powietrzem i dodatkowo chłodząc podkładką nie powinieneś mieć najmniejszego problemu.

Sprawdź też czy jakikolwiek proces nie zabiera zbyt dużo z procesowa. Jeśli tak i jest to proces systemowy to masz wirusa i musisz się go pozbyć.

Nie spotkałem się z innymi przyczynami nadmiernego nagrzewania się laptopa.

na wydajność komputera jest dobra :wink:

tylko jak patrze na to w jakich warunkach musi pracować to az serce sie kraja ;((

własnie teraz w podkładkach jest tak ze pobiera zimne powietrze i wydmuchuje je na spod laptopa

Cóż sprzęt nie ma uczuć, ale rozumiem Cię.

Też zawsze wybieram co najlepsze dla mojego laptopa.

Póki komp się nie przegrzewa powinno być ok.

Jeśli tak będziesz go rozpieszczał to w trudniejszych warunkach może nie dać sobie rady. :slight_smile:

Bywają trudniejsze chwile w życiu, ale gdy się pomyśli o przyszłości…

Póki co komp nie powinien narzekać, zwłaszcza, że tuż przed świętami odwołali koniec świata. :smiley:

P.S.

Podkładka chłodząca to wyśmienity prezent dla laptopa na święta.

Mnie było stać jedynie na puszkę z powietrzem.

U mnie laptop tak się stara, bo już nie może się doczekać jutrzejszego czyszczenia. :smiley:

haha jeszcze laptopa czeka duży wycisk w życiu :smiley:

mam taka bardzo słaba podkładkę do mojego ale lubię rozpieszczać laptopa bo ma mi służyć dosyć długi czas :slight_smile:

bardzo dziękuje za porady :smiley:

życzę wesołych świat :smiley: i niech nasze laptopy jak najwydajniej pracują :slight_smile:

Witam, ja zakupiłem podkładkę Zalman ZM NC11

http://www.zalmanshop.pl/p115,notebook- … zarny.html

jestem z niej bardzo zadowolony cicha i wydajna zwłaszcza na moim gorącym Compalu FL90, polecam bo odczuwam różnice. zapłaciłem 99 w xkomp

lepiej wyczyśc dobrze ukłąd chłodzenia w laptopie bo zajeździsz go nawet z tą podkładką.