Podkładka pod laptopa i myszkę

Poszukuje nowej, dobrej podkładki pod laptopa i myszkę. Najlepiej w wymiarze 80x30cm. Podkładka, żeby się nie ślizgała po szafce, myszka dobrze na niej działała, żeby napisy czy rysunki z niej nie schodziły, żeby taka podkładka była wytrzymała. Taka, która będzie solidna i nie bèdzie pękać, pruć się i posłuży mi kilka lat. Budżet to tak gdzieś do 120 złotych. Czy ktoś może mi polecić coś sensownego i dobrego ? - Nie chciałbym też, aby rogi takiej podkładki sie podwijały i z czasem sterczały do góry. Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Co do zasady laptop nie powinien leżeć na podkładce, a na czymś lekko unoszącym jego tył (ołówek, cienka książka). Podkładka gumopodobna będzie dodatkową termoizolacją i dzięki “uginaniu” pod ciężarem laptopa jeszcze zmniejszy przestrzeń na wymianę powietrza/ciepła od spodu obudowy.

Druga sprawa, to podkładki zużywają się. Lat nie posłuży Ci, tak jak buty - podeszwa po sezonie już zjechana lekko, ewentualnie weź hartowane szkło na nią połóż, wtedy istotnie nic nie wystrzępi się i nie zabrudzi.

Osobiście bym rozważył “podkładkę pod laptopa”, bo większość takich rozwiązań, szczególnie przy grach, podnosi temperaturę, nie bez powodu ludzie kupują nie podkładki na biurko, a podkładki z wentylatorami pod obudowę. :wink:

Czyli nie kupować żadnej podkładki pod laptopa, która będzie też podkładką pod myszkę ? Nawet takiej ?
https://allegro.pl/oferta/duza-podkladka-pod-mysz-razer-rakoon-80x30cm-9523839652?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Urządzenia+wskazujące

Nie warto.
Pod laptopa kup taki stojak z wyciętą dziurą od spodu tak żeby spód laptopa był uniesiony i zasysał chłodne powietrze.

@sidkwa A gdzie takie coś kupić ? Jeśli mogę wiedzieć ?

Na allegro tego jest od groma i jeszcze trochę.
Na morelach, x-kom, komputroniku też podobne znajdziesz.
Wystarczy w sklepie wpisać frazę “stojak pod laptopa” (wpisz to na allegro we wyszukiwarkę i dostaniesz masę wyników do wyboru do koloru)

To nie musi być identycznie taka, wystarczy jakakolwiek z dowolnym wentylatorem (lub bez). Ważne jest by pod laptopem było powietrze, nie izolator. Nie szalej więc z wydatkami. :wink:

Ja polecam jeśli nie chcesz przepłacać, podkładkę po mysz i klawiaturę od genesisa. Dobra cena adekwatna do jakości.

Pokazesz to ? Czy to się pruje ? Szybko psuje ? Albo się zwija lub przesuwa ? Czy się to wyciera ? Płowieje to ?

Krux Space XXL (KRX0020) w Morele.net

Steelseries, te zwykłe czarne, dobierz tylko rozmiar.
Córka ma u siebie moją starą - około ośmiu lat, prana regularnie, wygląda jak nowa.
Sobie kupiłem taką samą większą bo poprzednia była trochę za mała dla mnie, żona ma najmniejszą.
image

Pianka pokryta materiałem tekstylnym, nie, nie rozłazi się i nie pruje mimo wieku i prań.

@daras28-82 Jeśli możesz to dałbyś mi linka do niej ?


Są różne rozmiary, dobierz odpowiedni.

A ja polecam żelową, taką nie z materiałem, tylko z tworzywem. link.