Podkładka pod laptopa i myszkę

Poszukuje nowej, dobrej podkładki pod laptopa i myszkę. Najlepiej w wymiarze 80x30cm. Podkładka, żeby się nie ślizgała po szafce, myszka dobrze na niej działała, żeby napisy czy rysunki z niej nie schodziły, żeby taka podkładka była wytrzymała. Taka, która będzie solidna i nie bèdzie pękać, pruć się i posłuży mi kilka lat. Budżet to tak gdzieś do 120 złotych. Czy ktoś może mi polecić coś sensownego i dobrego ? - Nie chciałbym też, aby rogi takiej podkładki sie podwijały i z czasem sterczały do góry. Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Co do zasady laptop nie powinien leżeć na podkładce, a na czymś lekko unoszącym jego tył (ołówek, cienka książka). Podkładka gumopodobna będzie dodatkową termoizolacją i dzięki “uginaniu” pod ciężarem laptopa jeszcze zmniejszy przestrzeń na wymianę powietrza/ciepła od spodu obudowy.

Druga sprawa, to podkładki zużywają się. Lat nie posłuży Ci, tak jak buty - podeszwa po sezonie już zjechana lekko, ewentualnie weź hartowane szkło na nią połóż, wtedy istotnie nic nie wystrzępi się i nie zabrudzi.

Osobiście bym rozważył “podkładkę pod laptopa”, bo większość takich rozwiązań, szczególnie przy grach, podnosi temperaturę, nie bez powodu ludzie kupują nie podkładki na biurko, a podkładki z wentylatorami pod obudowę. :wink:

Czyli nie kupować żadnej podkładki pod laptopa, która będzie też podkładką pod myszkę ? Nawet takiej ?

Nie warto.
Pod laptopa kup taki stojak z wyciętą dziurą od spodu tak żeby spód laptopa był uniesiony i zasysał chłodne powietrze.

@sidkwa A gdzie takie coś kupić ? Jeśli mogę wiedzieć ?

Na allegro tego jest od groma i jeszcze trochę.
Na morelach, x-kom, komputroniku też podobne znajdziesz.
Wystarczy w sklepie wpisać frazę “stojak pod laptopa” (wpisz to na allegro we wyszukiwarkę i dostaniesz masę wyników do wyboru do koloru)

To nie musi być identycznie taka, wystarczy jakakolwiek z dowolnym wentylatorem (lub bez). Ważne jest by pod laptopem było powietrze, nie izolator. Nie szalej więc z wydatkami. :wink: