Podkładka pod mysz i nadgarstek

Niektórzy moi znajomi korzystają z tego i bardzo to chwalą.

Ja jeszcze nie używałem takiej podkładki, ale jestem zainteresowany jej kupnem.

Czy taka podkładka lepiej wpływa na zdrowie (lepsza pozycja nadgarstka) i wygodę?

Proszę o odpowiedź :slight_smile:

Opinii na ten temat będzie tyle ile ludzi się wypowie.

Ja osobiście nie lubię takich rzeczy bo ciągłe trzymanie nadgarstka na takiej podkładce ogranicza ruchy.

A tak w ogóle to ja osobiście zastąpiłem mysz tabletem graficznym i kursorem steruję za pomocą pióra.

Wymagało to zmiany przyzwyczajeń ale odkąd zacząłem używać tego pióra zyskałem większą swobodę ruchów niż używając myszy bo pióro “łapie” w pewnej odległości od tableta (mogę trzymać pióro w ręce cały czas w dowolnej pozycji nadgarstka nawet w trakcie pisania na klawiaturze) i pozbyłem się bólu nadgarstka.

Ale musisz sam sprawdzić co będzie dla ciebie wygodniejsze.

Podkładki są raczej dość cienkie, to jakim cudem mogą wpływać na położenie ręki? Można dać jakąś grubszą podkładkę, ale czy to będzie wygodniejsze? Możesz sobie sprawdzić kładąc myszkę na grubszej książce będziesz widział jaka to wygoda.

Poza tym trzeba uważać aby myszka była ciągle na podkładce. Bez podkładki ma się do dyspozycji cały blat stołu czy biurka.

floyd , kolega zapewne ma na myśli coś tego typu:

podkladka-pod-mysz-i-nadgarstek-crystal-black_0_b.jpg

Z resztą można też kupić samą podkładkę pod nadgarstek która wygląda mniej więcej tak:

podkladka-zelowa-pod-nadgarstek-fellowes-crystal.jpg

Jak już napisałem każdy musi sam zdecydować co dla niego będzie wygodniejsze.

Ciekawa sprawa z tymi nadgarstkami bo ja mogę siedzieć przy kompie 24 godziny na dobę i co najwyżej zaboli mnie głowa, kręgosłup czy inna część ciała, ale nie nadgarstek. Zastanawiam się od czego to może zależeć. Od budowy ręki czy może od sposobu trzymania myszki? ?

Może po prostu od dostosowania wysokości “krzesła” do wysokości blatu, na którym jest klawa i gryzoń, plus dobre podłokietniki…

To może zależeć od bardzo wielu rzeczy, od ogólnego dostosowania stanowiska pracy, od sposobu trzymania myszy a nawet od samej myszy, nieergonomiczny kształt gryzonia i/lub nieergonomiczny układ biurka i położenia klawiatury, myszy i monitora mogą przyprawić nie tylko o różne bóle ale nawet o choroby.