Podkładka

Jaką wybrać podkładke pod myszkę Bloody A70 do ok. 50zł?

Sensor optyczny więc najlepsza będzie szmacianka. Od siebie mogę polecić SteelSeries QCK, którą konkretnie to zależy od tego jaką duża chcesz podkładkę.

Ja polecam Roccat Taito:

https://www.sferis.pl/podkladka-roccat-taito-control-mini-roc-13-171-p445091

Mam ją już kilka miesięcy i nie wypacza się oraz nie strzępi na krawędziach jak moja (droższa!) poprzedniczka. Stawia fajny opór, co, jako fan FPS, bardzo cenię.

A4Tech XGame X7-300MP

Większa A4Tech XGame X7-500MP

Lenovo Y gaming wypuściła naprawdę fajną, obszytą, starczy na pewno na długo…

Po co podkładka i dlaczego jej wybór jest podnoszony do rangi problemu? Pytam poważnie.

Nie niszczysz ślizgaczy, masz lepszą kontrolę nad myszką, masz gładką jednolitą powierzchnię, sensor działa precyzyjniej, sensor się nie gubi. Dodatkowo jeśli podkładka jest jednokolorowa nie występuje problem z nieprzewidywalnym LOD.
Pewnie i tak nie wypisałem wszystkiego.

Dzięki za odpowiedź. Co prawda nigdy nie spotkałem się z żadnym z tych problemów (poza LOD, bo nie mam pojęcia co to jest), ale już wiem coś więcej.

Nie ukrywajmy faktura blatu biurka nie jest równa lecz porowata i na tych nierównościach mysz podczas ruchu może się blokować lub wytracać prędkość. Problem nawet będzie występował na zużytej podkładce, osobiście to przerabiałem tylko efekt był taki, że wprawienie myszy w ruch wymagało większej siły niż utrzymanie tego ruchu. Efekt był taki że ciężko było przewidzieć o ile przesunie się kursor myszy na samym początku (do momentu opanowania ruchu), przeszkadzało mi to bardzo w niektórych czynnościach podczas pracy z Photoshopem.
Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby. Niektórzy nie zauważą różnicy nawet jak będą “śmigali” gryzoniem po pustaku albo kostce brukowej.
To że się też nie spotkałeś z takimi problemami nie znaczy, że ich nie masz. Być może w ogóle nie zdajesz sobie sprawy, że występują bo są cały czas.

To jest też kwestia gustu, a gust jest jak przysłowiowa dup-a, a dupę każdy ma swoją.

LOD to Lift of Distance czyli parametr który możesz ustawić w sterownikach myszki, określa wysokość na jaką trzeba unieść mysz, aby sensor przestał odczytywać ruch. Na kolorowych podkładkach mysz może zgłupieć i w momencie gdy kolor pod myszką się zmienia może ona źle odczytać wysokość myszy przez co sensor będzie później przestawał łapać na kolorze A niż kolorze B lub odwrotnie.

1 polubienie

No fakt, skok przy rozpoczęciu ruchu jest zauważalny, ale nie pomyślałem, że zakup podkładki może to rozwiązać :sweat_smile: Do precyzyjnych czynności rzadko wykorzystuję myszkę (edytory graficzne tylko na własne potrzeby, ew. poprawki, a nie tworzenie), więc nie zwracałem na to wielkiej uwagi. Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie :slight_smile:

Spoko, sam wiem po sobie, że na wiele rzeczy nie zwracałem uwagi dopóki nie spróbowałem czegoś lepszego. Grunt, że nie wywiązała się dyskusja typu: “Co ty za głupoty kretynie gadasz, po co podkładka, nie ma różnicy pomiędzy kostką brukową/blatem, a podkładką. Przynajmniej zaoszczędzisz 50zł”.

Drugi tego typu temat to czy jest różnica pomiędzy myszką za 50/80zł a za 250zł. Oczywiście obie spełniają swoje zadanie - poruszają kursorem na ekranie i na tej płaszczyźnie faktycznie różnicy nie ma :P.

Jeśli chodzi o podkładki to jest jedna zasadnicza różnica, do sensorów optycznych bierzemy szmacianki czyli podkładki materiałowe, a do laserowych podkładki plastikowe - sztywne. Wynika to z budowy i działania poszczególnych sensorów. Oczywiście będą działać w odwrotnym zestawieniu, lecz pytanie czy będą działały najlepiej jak potrafią bo do tego potrzebują możliwe najlepszych warunków.

1 polubienie