Podkręcani procesora AMD atholn II x4 620

(Wiktorpu) #1

Witam!

Tak jak w temacie chciałbym podkręcić procka mam płytę główną Asus M4A785TD- V EVO Motherboard, 2GB ddr 3 1333ghz, zasilacz tracer 4Life 400 AC~~ 230V A4 50 Mz.

Proszę o wskazówki krok po kroku.

z góry dziękuję.

(Xowadis) #2

Najważniejsze jest chłodzenie, ale nie polecam podkręcać kolega podkręcał coś mu się stało w komputerze naszczęście nic nie uległo awarii. Podkręcasz w biosie lub programem.

Tutaj masz program, ale jest on tylko do płyt GIGABYTE, więc u ciebie pewnie nie będzie działać: http://www.komputerswiat.pl/download/3548/pobierz,gigabyte-easytune-6.aspx. Nie jestem pewien ale jak za dużo chcesz podkręcić swój procesor, to ten program automatycznie resetuje ci komputer, a i po wyłączeniu komputera procesor nie jest podkręcony(jeżeli robisz to w tym programie). Inny sposób to sposób w BIOS'ie ale nie wiem za bardzo co i jak

(Viano3) #3

Po primo, nawet się nie bierz za podkręcanie, gdy Twoją skrzynkę napędza pseudo zasilacz czyt. Tracer.

Najpierw zmień zasilacz, następnie myśl o podkręcaniu.

(Wiktorpu) #4

wiem o zasilaczu już myślalem ale podobno tego procka spokojnie do 3,2podkręcać ale ja tylko dla wiedzy pytam bo tak znajomy informatyk mi to by robil

(Toffik325) #5

Nawet jakby Ci to robił sam Pan Bóg, bez wymiany zasilacza ani rusz.

BTW: I nie polecam podkręcać żadnymi programami

(Gural7) #6

Jak podkręcać to tylko w Biosie,bo z programami to nigdy nic nie wiadomo.Zasilacz do wymiany.

(Wiktorpu) #7

no dobra tak o tym zasilaczu piszecie a ja bm jakieś wskazuwki chcial bo w tym nowym biosie sie połapać nie moge z podkręcanie dajcie jakieś wskazówki

-- Dodane 08.06.2010 (Wt) 23:22 --

a czy zasilacz 530W z firmy Modecom mi wystarczy żeby uciągnąć wszystko

(Gural7) #8

Podaj dokładne info tego zasilacza,bo of firmy Modecom są zasilacze beznadziejne i są także zasilacze dość dobre.

(Emilmlo) #9

530W czyli pewnie Carbon, bo Feela/Premium czy Volcano o takiej mocy nie ma, ale Carbon za bardzo opłacalny nie jest.

(Wiktorpu) #10

znalazłem lepszy zasilacz bo tamten nie miał żadnego molexa powiedzcie czy uciągnie ten sprzęt co podalem wyżej i 2 dyski i nagrywarke dvd i karte graficzną ati 1GB no i podkręcanie procka

Whitenergy ATX 2.2 120mm 500W BOX

-- Dodane 09.06.2010 (Śr) 16:59 --

no i dajcie te wskazówki po biosie

(Emilmlo) #11

Coś podejrzanie tani ten Whitenergy i mało znany, lepiej kupić znany i sprawdzony zasilacz.

Proponuje któryś z tych

(Toffik325) #12

Zwróć uwagę na to, że nam nie chodzi o moc zasilacza czy o to, że ma wtyczki Molex. 400W spokojnie starczy. Chodzi o to, że po prostu masz wyrób zasilaczopodobny, Tracer jest na każdej czarnej liście zasilaczy. Na każdej linii ma ogromne tętnienia, a napięcie prawdopodobnie przekracza normy ATX. Podane przez Scorpio zasilacze są oryginalne i sprawdzą się doskonale w Twoim sprzęcie. Do tego nie są za drogie.

Pozdrawiam!