Podkręcania Procesora - jak to zrobić?

Witam,

Ostatnio natknąłem się na problemach przy grach.Stary procesor Intel Pentium 4 3.00Ghz (200x15) dziwnie “prykał”.Sądzę, że zmiana zepsutego wiatraka spowodowało szybkie ogrzewania się. Czy da się go jakoś zmniejszyć podkręcenie aby się tak nie przegrzewał.Jeżeli nie to czy da się podkręcić procesor Intel Pentium 4 3.06 Ghz i jak?

Mój sprzęt:

3GB Ramu

Płyta główna Gigabyte Technology Co Ltd. 8iPE1000P3

Grafika: Ati Radeon 2600HD

Zasilacz:  Goodwatt 450 http://images8.fotosik.pl/940/e24144cc1c466ba7.jpg

 

Pozdrawiam, Marvel211

zasilacz z CZARNEJ LISTY - radzę jak najszybciej zmienić bo trzeba będzie dokupić to i owo…ściągnij sobie CPU-Z - po instalacji zakładka MAINBOARD - podaj pełną nazwę płyty głównej

Szkoda się bawić w OC Pentiuma 4 - zysk wydajności znikomy. Lepiej zobacz, czy nie da radę do płyty założyć CPU dwurdzeniowy?

 

Oto Płyta główna:

 

dkf6.jpg

 

 

W jaki sposób mogę to sprawdzić ?

Nic ambitniejszego niż Pentium 4 nie włożysz do tej płyty. Jeśli chciałbyś poczuć wyraźny skok wydajności czeka cie zmiana platformy, choćby na coś w stylu Core 2 Duo + Intel P965 (koszt. od ok. 120zł + koszt pamięci DDR2).

@up

 

Zapomniałeś, że grafikę również gdyż on ma na agp.

Jaką należy kupić płytę główną, procesor i grafikę, aby większość gier chodziło przynajmiej na minimalnych i za jaką cenę?

dolicz do tego pamięci RAM ,zasilacz ,obudowę…myślę ,że to 1200 - 1500zł

A czy na tą chwilę obecną da się podkręcić procesor, żeby mniej przycinały się takie gry jak: Gta IV, Amazing Spider-Man, Spider-Man Shattered Dimensions.

Na starym procesorze nie było widać żeby się przycinało.A gdy zmieniłem ten wiatrak to gry przestały tak dobrze chodzić i ten stary procesor “prykał” i był bardzo ciepły.Czy da się zmiejszyć tą temperature?

Chyba sobie jaja robisz…

GTA IV na P4. 

To nie ma prawa chodzić płynnie.

Chodziło, przed zmianą wiatraka.  :-D Na rozdzielczości 1024x800 bez żadnych cieni, sama gra, wszystko na low.