Podkręcania procesora sempron 2200

Witam. Mam procesor sempron o nominalnej wartości 2200Mhz , natomiast u mnie na komputerze jest wykorzystywane jedynie 1500 Mhz. Czy jest możliwość i o ile mogłbym go podkręcić przy lepszym chłodzeniu(założenie lepszego wentylatora). Poza tym jak wogóle się za to zabrać - przez biosa czy przez jakiś program ??? Poza tym mam Windowsa xp , 256 ddr ram i grafe msii fx5200. Prosze o odpowiedzi

Czy to jest semprom 2200+ na socket A. Jeżeli tak, to 1500 MHz jest jego faktyczną częstotliwością pracy (166MHz x 9=1500). 2200 nie oznacza tu częstotliwości pracy procesora. Czy to on? http://www.eltris.pl/szczegoly-procesor … a-379.html

Musisz podać konfigurację kompa: płyta, RAM + zasilacz. Wtedy ktoś może coś więcej napisać o możliwościach podkręcania tego procka.

Ja kiedyś miałem Semprona 2200+ na Socket A i podkręciłem go na jakimś badziewnym ASROCKu z 1,5GHz na 1,8GHz poprzez podniesienie FSB z 166 na 200MHz. Pewno u ciebie będzie tak samo. Do o/c tego procesora nie potrzeba lepszego chłodzenia, nawet na standardowym napięciu i standardowym chłodzeniu bezproblemowo działał z temp. 30-40*C.

też mam ASROCK`a :slight_smile: dokładnie K7VT4A. Spróbuje podkręcić. A wiecie jak w najprostszy sposób to zrobić???

wchodzisz w bios i podnosisz procesorowi FSB

To jest płyta na KT400 lub KT400a (chyba ten drugi). Tu takie zwykłe podnoszenie fsb spowoduje jednoczesne podniesienie częstotliwości pracy AGP i PCI. Nie wiem, czy nie lepiej od razu puścić na 200MHz (tylko, czy tam są dzielniki dla takiej częstotliwości, bo chyba dopiero w KT600 takie były). Musisz wiesiu1816 , trochę po googlować, na temat możliwości Twojej płyty.

mi ten procek na badziewnym sprzęcie przetaktował sie 44%(wg. everestu) bez zmiany napięcia. Poszedł by dalej ale ramki mnie zatrzymały.

Właśnie kolego wiesiu1816 , jakie Masz ramy i zasilacz (na wszelki wypadek).