Podkręcanie AMD 4600+

Witam

do tej pory komp chodził mi na ustawieniach takich jak poniżej w podpisie. Dzisiaj postanowiłem podnieść trochę procesor no i podkręciłem go do 2,9 Gh co podniosło pamieći do 968 Mh i z takimi ustawieniami komputer nie chciał się podnieść tzn. windows ekrano wczytywania windy normalnie się pokazał wczytał ale zamiast napisu zapraszamy jest reset. Jest to wina ramów (nie zmieniałem na nich napięć) wiem to poniewaz zmieniłem stosunek CPU do ram z 1:1 (tz. u mnie był automat) na 1:1,33 czy coś takiego skutkuje to tym że w biosie taktowanie pamieci jest 806 Mh ale w cpuz jest (2x) 363 Mh czyli 726 Mh. Oczywiście przy takim ustawieni komputer się normalnie odpalił i działa bez żadnej zwiechy. Temperatury przy obciążeniu procea programem orthos wynoszą do 50 śrendnio 48, po pół godzienie testu.

Więc jest chyba dobrze ale moje pytanie jest takie czy opłaca się podnosić proca o 100 Mh natomiast pamieći opuszczac z 900 paru na te niecałe 800??

możesz spróbować obniżyć mnożnik i podnieść HTT np.

  • mnożnik: 11

  • HTT: 265

  • HT: 4

  • obniżyć dzielnik RAMu (mem div): 667

wtedy będziesz miał:

  • proc: 2,91 GHz

  • RAM: 833 MHz

Jak będzie wszystko OK to przy niezmienionych pozostałych parametrach, podnieś HTT do 275. Jak nie wstanie zwiększ napięcie na procesor…