Podkręcanie AMD A8-5550M APU

Wyżej wspomniany procesor AMD A8-5550M APU może mieć maximum od 2,1 GHz do 3,1 GHz. Jak mogę go podkręcić do 3,1 GHz albo przynajmniej 2,5? Powiedziałbym 2,4 gdyby nie wymagania GTA V które są poniżej

Minimum

  • OS: Windows 8.1 64-bitowy, Windows 8 64-bitowy, Windows 7 64-bitowy z Service Pack 1, Windows Vista 64-bitowy z Service Pack 2* (*w przypadku systemu Vista zalecamy korzystanie z kart graficznych NVIDIA) 
  • Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2,4 GHz (4 rdzenie) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 rdzenie) @ 2,5 GHz 
  • Memory: 4 GB RAM 
  • Graphics: NVIDIA 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11) 
  • Hard Drive: 65 GB available space 
  • Sound Card: w 100% zgodna z DirectX 10 

Interesuje mnie też gra Dirt Rally. Oto jej minimalne wymagania

  • OS: Windows 7 or Windows 8 
  • Processor: AMD Athlon x2 Dual Core or Intel Core 2 Duo Processor @ 2.4Ghz 
  • Memory: 4 GB RAM 
  • Graphics: AMD HD5450 or Nvidia GT430 or Intel HD4000 with 1GB of VRAM (DirectX 11 graphics card required) 
  • DirectX: Version 11 
  • Hard Drive: 35 GB available space 
  • Sound Card: DirectX Compatible soundcard 
  • Additional Notes: Supported Graphics Cards: AMD HD5000 Series, HD6000 Series, HD7000 Series, R7 Series, R9 Series Nvidia GTX400 Series, GTX500 Series, GTX600 Series, GTX700 Series, GTX900 Series Intel HD4000 Series, HD5000 Series

Wymagania Worms Clan Wars, posiadam już tą grę i chciałbym żeby chodziła szybciej

  • OS: Windows XP 
  • Processor: Dual Core CPU, na pewno powyżej 2 GHz
  • Memory: 2 GB RAM 
  • Graphics: Nvidia GeForce 8600 GT, ATI Radeon HD4650, Intel HD3000 
  • Network: Broadband Internet connection 
  • Sound Card: Windows Compatible Card
  • Hard Drive: 2,5 GB available space (mój dopisek)

Bazowe taktowanie masz na poziomie 2.1GHz, wyższe to taktowanie dla Turbo, które może działać chwilowo dla pojedynczych rdzeni. Możesz sprawdzić program AMD Overdrive, pozwala na modyfikację parametrów pracy procesora, ale czy obsługuje mobilne APU to nie testowałem.

Nie porównuj na pewno osiągów mobilnych procesorów z desktopowymi, bo możesz się sporo rozczarować jaką wydajność ma ten twój procesor w porównaniu do pełnowymiarowych Quadów.

Mam AMD OverDrive od dawna, ale gdy chcę ustawić wyższą wartość i klikam Apply ona mi się resetuje do 21x a funkcja Turbo Core Control staje się zablokowana. Dlaczego?

Widocznie producent nie przewiduje wymuszania większych taktowań. Działanie turbo core możesz łatwo sprawdzić, jeśli np. w programie CPU-Z zauważasz podczas działania różnych aplikacji taktowanie powyżej 2.1GHz to funkcja działa. Musisz pamiętać, że w laptopach podstawa to możliwie największa energooszczędność, a nie wydajność.

Mój procesor ma 2,75 GHz wtedy jeśli go wyłączę wybierając opcję Zamknij i po chwili włącze z powrotem.