Podkręcanie AMD Athlon 630 X4 I bezpieczna temperatura

Witam,

Dzisiaj rano zabrałem się za podkręcanie mojego procesora czyli AMD Athlona 630 X4. Stock to 2.8GHz x4 a ja nie chce podkręcać dużo ponad 3GHz bo 3GHz wystarczjąco mi podnosi klatki na sekunde w grach. A więc w biosie podkręciłem przygotowanymi ustawieniami o 10% co mi dało około 3080MHz x4. Podczas pisania tego w tle mi działa program CPU Stability test Everest i Core temp. Prosziłbym o sprawdzenie mojej temperatury po ponad 25 minutach rozgrzewania tym programem który robi wszystkie rdzenie na 100% użycia… Jako że inne programy pokazują inną temperature to dam screena…

Chciałbym także dodać że na tych temperaturach stoji od 13ej minuty…

capturedpv.png

3 minuty po wyłączeniu programu było już 42*C

Czy wszystko jest ok?

Temperatury jak najbardziej w porządku, nie masz się o co obawiać to bardzo dobry wynik :wink:

Orthosem lub OCCT.

Najlepiej Otrhosem przez ok 30 minut i sprawdzaj jak rośnie temperatura Core Temp

Co do ustawień Orthosa:

Small FFTs najbardziej grzeje CPU. Blenda dawaj do sprawdzenia stabilności CPU & RAMu.

Jeśli nie robisz nic na kompie do tajesz priority 9-10. A jak siedzisz to dajesz 1-2.

Osobiście zazwyczaj testuje blendem 9-10.

Dla tego Twojego procka, graniczna temperatura to do 70 stopni

Polecam nie przekraczać 65*C i taką wartość traktować jako bezpieczną. Temperatury masz okej, w normalnym użytkowaniu tyle nie osiągniesz (wszelkie programy testujące jednak katują procesor). Będzie się robić coraz cieplej, więc od czasu do czasu polecam sprawdzić temperatury. Standardowe chłodzenie może nie dawać rady w wakacyjne upały.

Orthos jest przestarzały i obsługuje tylko 1 rdzeniowe procesory.

Jak liczysz na większe OC to wymień chłodzenie.

Pierwszy raz słysze ,że Orthos obsługuje jednordzeniowe procki, troszkę mnie to rozbawiło :wink:

Nie wiem ile rdzeni tak naprawde używa ale użycie procesora nie przekracza 50% nawet na 10. Natomiast Blend nie przekracza 20% na 10. Temperatury po 30 min na Small FFTs to 54*C. A użycie procesora robi sie takie małe po jakimś czasie że się przełącza w tryb małego poboru energi i ma 228MHz x 7.0. zamiast x14. Chłodzenie stock jest na 60%.

Jeszcze jedno pytanie. Ostatnio kupiłem 2GB ramu DDR3 1333MHz, czy to normalne że jest według everesta “DDR3-1333 (667 MHz)” ???

Było trylion razy, programy podają taktowanie rzeczywiste. Efektywne = 2 * rzeczywiste, czyli się zgadza.

Dzieki

Witajcie:) tu jest Link do Screeena http://imageshack.us/photo/my-images/18 … uglmy.jpg/

zobaczcie i napiszcie czy jest wszystko ok.:slight_smile: podkręcony z 2.8

proszę o wypowiedzi:)