Podkręcanie AMD Athlon 64 X2 4000+ RAPORT

Witam, wziąłem się za podkręcanie tego właśnie procesora. Zamontowałem kolejny wiatraczek, w razie przegrzania. Zainstalowałem również program EVEREST do diagnostyki i załączam tutaj jego raport:

http://wklejto.pl/158516

Ponieważ nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy o podkręcaniu, proszę was o przeczytanie tego raportu. Czy wszystko jest OK ? Chciałbym jeszcze trochę go podkręcić 2,11 GHz —> 2,41 GHz podkręcone.

jaki masz zasilacz, marka moc?

Aby to sprawdzić musisz otworzyć bok kompa i spisać.

Na lipnych zasilaczach się nie podkręca bo Ci kompa w kosmos wystrzeli :lol:

Zasilacz to Take Me 400, mam go od 5 lat i do tej pory mnie nie zawiódł. Wiem że jest jednym z najbardziej lipnych, ale działa. A z tego co wiem, to do podkręcania nie tylko jest ważny zasilacz.

Podczas podkręcania procek bierze więcej prądu, co może obciążyć zasilacz i następstwem będzie spalenie.

Co prawda Twój zestaw bierze mało prądu ale tak czy siak nie wiadomo czy zasilacz się nie zjara… może dobrze chodzić, a może się zjarać, nikt tego nie wie.

Monitoruj temperatury procesora, w stanie spoczynku jak i w stresie… Nie mogą przekraczać 70 stopni na procku.

Inaczej chłodzenie trzeba byłoby wymienić na bardziej wydaje, ale czy jest sens kupować do tego sprzętu? Chyba nie

Oczywiście komp wyczyszczony z kurzu i chłodzenie na procku także, to temp. będą niższe

Porządny zasilacz to podstawa. Jeżeli chcesz się szybciej pozbyć komputera baw się w podkręcanie z takim zasilaczem jaki masz.