Podkręcanie AMD Athlon 64 X2 5000+

Witam a więc tak jak w temacie.

MOBO : Gigabyte GA-MA770-DS3 rev. 1.0

Zasilacz : Take Me 600W

Procesor : AMD Athlon 64 X2 5000+ 2,6

Da się wogulę podkrecić na tym MOBO ?

Jeśłi tak to o ile i jak.

pewnie da się, ale zabijesz zasilacz :smiley: a zasilacz pociągnie pewnie za sobą inne komponenty. jeden z najgorszych zasilaczy jaki widziałem, i wcale nie ma 600W :stuck_out_tongue: pewnie na linii 12V ma 80-90W (to i tak w jego przypadku było by dużo :D)

a jak podkręcać to szukaj w innych wątkach, było ich już wiele

E tam, na twoim miejscu nie zwracałbym uwagi na zasilacz - moim zdaniem nie wszystko co markowe jest chodzącą bombą zegarową :smiley: Na swojej płycie spokojnie możesz podbić taktowanie swojego procesora do 3Ghz - poziom Athlona x2 6000+ :wink:

Jak wyżej:) Ja na płycie MSI też z chipsetem 770, podkręciłem tego Athlona do 3,2 ale czasem błędy wyskakiwały, za to na 3,1GHz zero problemów, dodatkowo zainwestowałem w Zalman 9500 i temp w granicach 50-60 stopni.

Hmm to zobaczymy :stuck_out_tongue:

Ja swojego Athlona XP 2000+ (default 1,667 GHz) puściłem na 2175 MHz ( http://i.imgur.com/8xmqK.png ) na stockowym chłodzeniu, wyżej nie wyrabiała płyta. Musisz poprostu samemu znaleść granicę OC metodą prób i błędów.

Jak Wykręcę 2,8 , 2,9 GHz to już powinno być , bo planuje kupić grafikę Radeona HD4890 i procesor będzie mi ją hamować dlatego chciałbym go krecić i oczywićcie żeby gry mi lepiej śmigały :smiley:

2,8 to bez problemów powinien pójść. To tylko 200 MHz