Podkręcanie AMD Athlon II x2 250 na Box' owym chłodzeniu?

Witam,

Do ilu mógłbym podkręcić AMD Athlon II x2 250 na Box’ owym chłodzeniu?

Aktualne temperatury to 27-32C w spoczynku i do 42C max w stresie, więc nie jest tak źle.

Jaka temperatura jest bezpieczna dla tego procesora?

Dodam że mam dobrze chłodzoną obudowę CM Gladiator 600, więc temperatury też trochę powinny spaść

Podkręcał bym ten procesor na zasilaczu SilverPower 600w.

Nikt ci dokładnie nie powie do ilu możesz podkręcić ponieważ każdy kręci się inaczej.

Max temperatura dla Athlona II x2 250 to 74 stopnie.

Czyli każdy egzemplarz może mieć inne temperatury po podkręcaniu? myślałem że mogą różnić się tylko taktowaniem maksymalnym (np. jeden kręci się max do 3,6Ghz, a drugi nawet do 3,8Ghz)

Jeżeli bym podkręcił chociaż do 3,2Ghz (Wydaje mi sie że Box powinien to wytrzymać) to odczuje chociaż trochę przypływu mocy? doda mi to jakieś fps’ y w grach?

Każdy egzemplarz kręci sie inaczej w sensie że jednego podkręcisz bardziej innego mniej. Temperatury masz dobre więc możesz narazie kręcić śmiało.

Co do fps, jeśli jakaś gra bardziej skupia się na obciązeniu procka to jakis wzrost wydajności będzie

Aha, ok wielkie dzięki.

Tylko jeszcze się spytam, żeby podnieść taktowanie to mam podnieść mnożnik czy tą drugą wartość? Teraz mam 15x200 co daje mi 3Ghz, ale jak bym ustawił sobie 16x200 to bym już miał 3.2Ghz, lecz gdy ustawie sobie 15x215 to otrzymam wartość 3.25Ghz i teraz nie wiem czy ustawić mam 16x200, czy 15x215?

Więc krótko, aby otrzymać taktowanie 3.2Ghz mam ustawić

16x200 (Podnoszę wtedy mnożnik) czy 15x215 (podnoszę wtedy drugą wartość)

podnosisz wartośc cpu frequency z 200 do 210 zapisujesz i testujesz czy jest stabilnie.

Warto zmniejszyć mnożnik ramu ponieważ jak podniesiesz wartość cpu frequency to i ramy podskoczą powyżej standardowego 800mhz i mogą ograniczać podkręcanie procesora.

Athlony II mają zablokowany mnożnik (można tylko zmniejszać). Proponuje przejrzeć:

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn … procesorow

Ok, wielkie dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie przy OC do 3.2Ghz muszę zwiększać napięcie? czy powinno starczyć to standardowe? bo przecież 200mhz to nie jest tak dużo…

Ja athlona AMD Athlon II x2 240 na standardowym napięciu z 2.8 podkręciłem do 3.5 a pewnie poszedłby jeszcze troszke, tak więc możesz podkręcać bez zmiany napięcia a jak zacznie sypać cuś to wtedy zwiększ.

mam Athlon 250 idzie z lekkim podbiciem napięcia na 3.6 Ghz, seria C2

15 mnoznik x 240 htt / 1.3625 V

pamieci wtedy z 1333 Mhz idą na równo 1600 Mhz DDR3

więc warto pamiętać o mniejszym mnożniku dla ramu i przetestowaniu najpierw stabilności CPU

a potem ramu i reszty, włącznie z taktowaniem mostka

Sappi, 3,6Ghz na Boxowym chłodzeniu :o ?

600MHZ to dużo jest? Podskoczy mu może o 4 stopnie temperatura w co wątpię, śmiało kręć dopóki stabilny, u mnie jak procesor jest na maxa obciążony to ma 57 stopni po lekkim kręceniu, również na boxie, więc śmiało.

No akurat na AC Freezer 64 Pro, ale te chłodzenie nie jest drogie. Można kupić używane na allegro za 30 zł jakoś.

Ten model procesora, jest dość chłodny, nawet po OC. Poza tym kręcimy na standardowym napięciu prawie.

U mnie standardowo wynosiło 1,350 V (chyba) :slight_smile:

Po OC, sugeruje zainteresować się K10Stat jako alternatywa dla CnQ.

Hmm a w athlonie nie jest tak jak w phenomach ze rdzenie odblokowujesz? Czy się nie da? Bo podkręcanie i tak się skończy na pewnym stopniu. A w najgorszym scenariuszu się spali.

w tym wypadku nie ma czego odblokowywać, jedynie athlon II 550

i nic się nie spali, to nie te czasy, żeby coś miało zasmrodzić :slight_smile:

Hmm no racja. Może nie stabilnie pracować :twisted: Zwiekszaj po woli taktowanie i sprawdzaj temp. i napiecia.

600MHz spokojnie bez podnoszenia napięcia pójdzie.

No ok, dzięki.

Np. jak podkręce do 3,6Ghz to w Crysisie podniesie mi się wydajność? Teraz gram w 1280x1024 na wysokich ustawieniach przy 18-24fps, a po podkręcaniu miałbym chociaż te 3fps+ ?

Mi w GTA 4 po podkręceniu 2 fps doszły. Ale nie zawsze to działa :stuck_out_tongue:

A na tym twoim zestawie to na jakich detalach (i fps’ ach) idzie GTA IV? bo mam zamiar kupić HD4850 GoldenSample lub HD4870 (zależy jak z gotówka będzie ;] )