Podkręcanie Asus GeForce 7300GT 256MB RAM

Witam wszystkich ponieważ jestem nowy na tym forum i potrzebuję pomocy w podkręceniu karty GF7300GT Asusa.Nie ma tematu poświęconego overclockingowi tej karty to też postanowiłem taki założyć i tu moja prośba.Jeśli ktoś wie jak,za pomocą jakich programów i bezpiecznie podkręcić tą kartę niech pomoże ponieważ kompletnie się na tym nie znam i potrzebuje kogoś kto się na tym zna i mógłby mi wytłumaczyć po kolei ponieważ mam zamiar podkręcić swojego GF’a by chodziło na nim lepiej GTA IV ponieważ teraz uzyskuje średnio 17 w porywach do 22FPS w pomieszczeniach i 6 w porywach do 13 na ulicach.

Specyfikacja mojego kompa:

Procek Intel Pentium Dual CPU E2180 2.00GHz 2.01 GHz

Pamięć RAM:3GB tj. 1GB Kingstona i 2 GB Elixir’a

Karta grafiki ASUS GeForce 7300GT 256MB RAM bez overclockingu

z tej karty dużo nie wyciągniesz :?

lepiej pomyśleć o zmianie na inna - bardziej wydajna

gf7300gt nie należały do udanych - bardzo szybko się przegrzewa po podkręceniu /a zyskasz dosłownie parę MHz więc nie warto/

no chyba że masz ją na gwarancji - to śmiało baw się w OC

jak się spali to ją zareklamujesz i pewnie dadzą ci coś nowszego na wymienią bo wątpię żeby mieli nowe 7300 na serwisie

p.s. na tym Procku który posiadasz też za bardzo nie pograsz w gta IV - komputer ogólnie do prac biurowych :hmmm: + przeglądarka internetowa i filmy

nic pozatym

:-k

na plycie Asusa ze sterownikami do graficznej masz moze program “smartDoctor”??

jest on dodawany lecz nie wiem czy do Twojej(starszych modeli kart tez)

owy program jest przeznaczony do podkrecania graficznej firmy ASUS

jeśli nie posiadasz ściagnij sobie:

np. ze strony producenta

http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

W wyborze prduktu wybierasz graphic card

w seri Nvidia series

w modelu swój model czyli EN7300

po nacisnieciu wyszukaj otworzy Ci sie okienko wyboru systemu operacyjnego

i na koncu jedynie wejsc w zakladke “Utilities” i sciagnac programik SmartDoctor

Edit:

tak jak przedmówca mozesz sie bawic lecz w Gta Iv to lepszego efektu nie uzyskasz potrzebny tez lepszy procek… nawet podkrecenie go za duzo Ci nie da…

P.S

najnowsze stery zainstalowane do grafiki?

P.S2

pomyśl a zmianie grafy i procka

Nie warto podkręcać tę kartę, GTA nie jest warte takich manewrów :wink: Ominęło cię coś: http://pl.youtube.com/watch?v=OJ3frqb1Zf8

Stery mam najnowsze jakie są dostępne 181.20.Wiem wszyscy mi to mówią i raczej wymienię procesor i kartę ale za rok najwcześniej :frowning: :frowning: Postaram się pobawić tym smart doctorem bo chce wycisnąć chociaż to 15FPS na ulicach żeby dało się grać :smiley: bo na super wypasionej grafice mi nie zależy a widziałem na necie filmiki w których typki mieli procesory 2,1GHz lub 2.0,2GB RAM i GF’a 7300GT 128MB RAM i mieli 25-30 FPS nie wiem jakim cudem ale fajnie im chodziło oczywiście na min. grafice ale chodziło.

Dodane 18.01.2009 (N) 21:44

wiem oglądałem ten filmik;p Fajny

Dodane 18.01.2009 (N) 21:47

Hmm ale to nie jest zły pomysł bo chyba jeszcze mam komputer na gwarancji także kartę też powinna jeszcze obejmować gwarancja to może mi dadzą jakąś 7900 albo 7600;p w marzeniach 8xxx;p Przepraszam za 3 posty na raz ale zaraz muszę spadać i nie mogę pisać w dluższych odstepach czasowych

właśnie że jeśli chodzi o cena/jakość to były bardzo udane . wersje z ddr3 przeganiały nawet GF7600gs , a prawie dorównywały 7600GT!

karta na ddr2 czy 3 ?

Ja się tak tylko podłączę… Ostatnio próbowałem zainstalować nowe sterowniki do gf 8600gt- i jakoś pokazuje mi ,że mam stare… Czy trzeba odinstalować stare i zainstalować nowe czy mogę zainstalować nowe? Po za tym czy ten program ze strony producenta ma jakieś ograniczniki? tzn. nie mam na gwarancji a też chętnie bym podkręcił chociaż by troszkę :slight_smile:

Oczywiście, że trzeba najpierw odinstalować stare sterowniki. Co do podkręcania 8600gt zobacz w necie, czy da się wycisnąć coś z twojego modelu. Ten program, domyślam się, że chodzi o nTune jest słaby, coś można zrobić, ale za każdym razem po starcie windy trzeba na nowo podkręcać. Polecam rivatuner.

Szczy16 , 7600GT słabiutko miałem go z 256mb to tekstury mi znikały w gta, karta nie nadaję się do gta.

Iwa Nike to jest DDR2ka 128Bit…Dokładnie to ta:http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-216

czyli najsłabsza/najgorsza wersja :expressionless:

w dodatku na pasywnym chłodzeni - te karty na standardowych ustawieniach strasznie się grzeją - można na nich wodę na herbatę zagotować

odradzam robienia OC na 99% skończy to się pożarem :stuck_out_tongue:

w najlepszym wypadku karta pójdzie z dymem a w najgorszym pociągnie ze sobą płytę główną

Sterowników starszych odisntalowywac nie trzeba… po zainstlowaniu nowych i na koncu instalacji samo poprosi o restart kompa powinny po owym restarcie działąć juz nowe… lecz jak komuś zależy na kilku megabajtach wolnych stare mozna usunąć…

Do Szczy16

postaraj sie o dobre chłodzenie karty - zmienic na niej i do obudowy i wtedy moze jak juz az tak baaaaardzo chcesz podkrecic grafe to Twoja decyzja wtedy i nawet procka z deczka mozesz ;D

po2

Gta IV działa jak chce u kogos chce (sa takie przypadki) z 4jajowcem i GX280 moze działać wolniej (fps’y) niz u 2jajowca z gf9800…

Eee wolę jednak nie ryzykować bo nie mam 100% pewności czy komputer obowiązuje jeszcze gwarancja ponieważ papiery mi się zapodziały gdzieś i muszę poszukać także odpuszczam sobie póki co ale dzięki za info i pomoc wszystkim :smiley:

Dodane 20.01.2009 (Wt) 22:59

A jest ktoś w stanie mi opisać najłatwiej jak się da w punktach najlepiej jak podkręcić procesor Intel Pentium Dual CPU E2180???słyszałem że są bardzo wydajne przy podkręcaniu i z 2,0GHz da się je podkręcić do ponad 3,0GHz ale mnie wystarczy 2,8-2,9GHz także jeśli ktoś wie jak to niech proszę napisze tu lub w PW do mnie ponieważ nie mam pojęcia jak to zrobić a chcę go podkręcić skoro na oryginalnym chłodzeniu da się podkręcić do 3,0GHz.Aha moja płyta główna:Asus P5L 1394 i to jest i945P bo wiem że to są info przydatne przy podkręcaniu.Proszę o pomoc jeśli ktoś wie jak to zrobić i umie to łatwo opisać