Podkręcanie atchlona 3200+


(Filo301) #1

Witam

Nie mogę zwiększyć napięcia w asrocku 939n68pv i tak sobie pomyślałem aby zwiększyć napięcie bezpośrednio tzw.po przez zewnętrzny regulator napięcia doprowadzić je do cpu bo podobno na kondensatorku jest napięcie prockaczy dobrze rozumuję? czy ma to prawo działać? i dlaczego po podkręceniu do 2.6ghz pc nie startuję nie włącza się nawet bios a przy 2.5ghz chodzi stabilnie? kręce tylko fsb


(kamilek030190xd) #2

może spróbuj ustawić te 2,6 i zmniejszyć częstotliwość pamięci bo może nie wyrabiają


(Filo301) #3

zmniejszałem i niestety nie chodzi


(kamilek030190xd) #4

Czyli za małe napięcie,tak jak pisałeś. czyli 2,5 musi Ci starczyć i to jeszcze ciekawe czy jest stabilne(pierdzielnij jeszcze OCCT i zobacz czy błędu nie wywali) A w zabawe kondensatorami na Twoim miejscu bym sie nie bawił. jeżeli chcesz się bawić w większe OC to zainwestuj w lepsza płytke na am2+.(ale do tego dochodzi również wymiana pamięci)


(Filo301) #5

ale to jest pc do zabawy ja siedzę na phenomie2


(kamilek030190xd) #6

Aha czyli tym bardziej zostaw go na 2,4 i starczy do zabawy:) Juz nic z nim raczej nie wymyślisz:) Wesołych:)


(Filo301) #7

nawzajem


(system) #8

Do zabawy rozumiem, że możesz go spalić i nic się nie stanie :wink: Jak chcesz się bawić na poziomie kondensatorów to leć na elektrodę, a nie tu pytasz :wink:


(Mrylec) #9

z poziomu kondensatorów nic nie zdziałasz, za napięcie cpu odpowiada układ scalony. Możesz poszukać vmod'ów, ale w płytach głównych to rzadkość. Wgraj najnowszy BIOS, poszukaj inf. czy przypadkiem część ustawień nie jest ukryta ( w płytach gigabyta opcje oc 'uwalniało się' kombinacją ctrl + f1) możesz również poszukać gotowych zmodowanych biosów. Co do samego OC, ustaw mnożnik HT oraz pamięci na minimum, i kręć szyną.

-- Dodane 24.12.2011 (So) 15:34 --

btw, widzę że płyta na chipsecie nforce 630a, miałem taką tylko z abita i tam było ładne oc, więc ograniczeniem jest bios a nie sprzęt, ew kontroler napięcia który nie ma opcji regulacji. Po za tym widzę że to jakaś płytka z niższej półki, w dodatku asrocka wiec uważaj na sekcje zasilania bo może iskrzyć :wink:


(Filo301) #10

płytę wymieniał koleś gdy ja się nie znałem wgl. na pc

Ps. a trudno się modyfikuje bios?, pobawię się z nim jeszcze

Ps.2 o elektrodzie nie pomyślałem :slight_smile:

Dzięki i pozdro. Filo301