Podkręcanie Athlona X2 64 4800+ Brisbane core

Witam,

Mam oto takie pytania:

  1. Jak najlepiej podkręcić procesor wymieniony w temacie? BIOS czy software?

  2. Czy muszę wyłączyć AMD Cool’n’Quiet gdy, np. zwiększam napięcie, etc.?

  3. Spotkałem się z dwoma wariantami: kręcenie poprzez zwiększanie napięcia czy reglowanie HT?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Bartek

Kręcisz stopniowo FSB (HT), jak komp nie wstanie albo będzie niestabilny to dajesz mu więcej prądu. Ot cała filozofia:)

Dzięki za odpowiedz.

Ale czy AMD Q’n’Q ma coś z tym wspólnego? Mam to wyłączyć?

Myślę że możesz to wyłączyć, ta technologia bodajże obniża takt procka gdy nie jest używany przez co pobiera mniej prądu, mniej się grzeje, wiatrak wolniej się kręci czyli jest cicho :stuck_out_tongue:

Ja mam to wyłączone. (speedstep intela)

Ad.1 zdecydowanie BIOS

Ad.2 lepiej wyłączyć

Ad.3 Najpierw obniżasz mnożnik HT (Link, Ratio Frequency, LDT Bus Frequency -zależne od płyty). Podkręcając częstotliwość HTT rośnie też częstotliwość pamięci, dlatego obniżasz Memclock (np. z 800 na 667). Po obniżeniu tych wartości lecisz do góry z HTT do tego momentu, aż będzie niestabilnie. Wtedy zwiększasz napięcie na procesor i kręcisz dalej. Nie zaleca się zwiekszanie napięcia o więcej niż 15-20%

AAA- i pamiętaj - aby kręcić musisz posiadać “porządny” zasilacz. Chyba nie muszę tlumaczyć nic więcej…

Super - dzięki. Będe próbował!

…pamiętaj - jeśli procek będzie dobrze się kręcił to musisz zmniejszyć jeszcze bardziej HT (np. na 3) pamiętając o zasadzie:

częstotliwość HT = częstotliwość HTT procesora x mnożnik magistrali HT

i memclock na np. 533 tak aby pamięci nie ograniczały możliwość OC procka, gdyż podnosząc częstotliwość HTT procesora zwiększasz częstotliwosć pamięci…