Podkręcanie Athlona

Witam, kilka tematów niżej jeden użytkownik napisał o podkręcaniu athlona 1800+ czyli takiego jakiego ja mam. Mam płytę ASRock K7NF2-RAID. Do ile mógł bym go podkręcić ? dodam że mam już podkręcony na 133 i wyciąga 1542 MHz.

Jeszcze jedno pytanie, czy można podkręcać z dowolnymi liczbami ? tzn na 125, 136, 150 ? czy tylko 133, 166, 233 itp ?

rakiety z tego nie zrobisz-nie ma szans! mój stary komputer ma Athlona 3000+ orginalnie 1.8GHz a udało mi się go podkręcić tylko(aż) do 2.2GHz wyżej działał nie stabilnie(restart)wprawdzie te 2.2 pozwoliło zagrać w Crisisa na najniższych detalach(grafika 7900gs)ale co to za granie!?

obecnie procki nie są drogie więc w Twoim przypadku lepiej było zmienić niż bawić się w podkręcanie.Teraz mam kompa z coreduło 6850 3GHz bez żadnego podkręcania i nie nażekam :lol: Pozdro :smiley:

Nie można jednocznacznie okreslić, jak bardzo możesz podkręcić swój procesor. Każdy podkręca się inaczej. Do tego dochodzą takie czynniki jak płyta główna, chłodzenie (które pozwala uzyskiwać wysokie napięcie na procesorze), przy wysokich FSB (>200) również pamięć RAM. Dużą rolę odgrywa również zasilacz, który pomaga utrzymać stabilność.

Moja rada: musisz przekonać się sam

To zależy od płyty głównej. Te przeznaczone do OC mają zablokowaną częstotliwość PCI/AGP bez względu na FSB (cały czas wynosi 33MHz). Te, które nie mają zablokowanej częstotliwości podnoszą ją razem z FSB. Odpowiedni dzielnik osiągają dopiero przy FSB takich jak 133,166,200. Blisko tych granic (np. FSB=160MHz) częstotliwość szyny PCI osiąga ~40Mhz, co może doprowadzić do uszkodzenia dysku twardego