Podkręcanie C2D 6600


(putineq) #1

Witam, poszukuje dokładnego opisu podkręcania procka C2D 6600 na płycie Asusa P5W DH Delux(najlepiej z obrazkami:D) na box-owym coolerku:D i mam pytanie czy 42,5 stopnie w stresie to norma na tym procku na boxowym coolerku i pascie termoprzewodzącej? Pozdr i proszę o szybką odpowiedz:D Aha jaki jest max podkręcenia tego procka na boxowym colerku?Reszta konfiguracji w opisie + zasilacz coolermastera No i na koniec jaki byście polecali coolerek do dobrego OC? Aha mam kompa od 3 tygodni:DAha no i czy te temp. są normalne?

Płyta Główna:53 C

Grafa:67C i rdzeń 2 74C

Ram:52C

Aux(co to?) 110C


(Mkp0) #2

Nie sugeruj się wysokimi temperaturami, bo twoja płyta ma zabezpieczenia przed przegrzaniem. Ja u siebie na Athlonie X2 3800+ 2,0ghz @ 2,89ghz mam pamięciach mam około 70C, i na płycie 65…

Nie ma czegoś takiego jak “max podkręcania na boxowym coolerku” to zależy od miliona czynników, a jak to sie robi to nawet intuicyjnie można dojść. Tak na szybko to można to opisać tak:

1.Zmniejszasz mnożnik procesora do 6x i zwiększasz taktowanie szyny QPB w góre aż system będzie niestabilny. Zapisujesz do ile udało ci się podnieść.

  1. Ustawiasz mnożnik procesora na standardowy i zwiększasz taktowanie QPB, aż system będzie niestabilny. Jeżeli będzie to wartość poniżej tego co zapisałeś, to znaczy że to wina procesora - musisz zwiększyć nieznacznie napięcie na nim. Jeśli jest to wartość taka sama/podobna do tej co zapisałeś to zwiększasz napięcie na chipsecie. I tak dalej.

  2. Gdy już wyżyłujesz procesor i szyne QPB do granic to zwiększasz taktowanie pamięci i sprawdzasz stabilność za każdym razem

Stabilność najlepiej sprawdzać programem prime95 lub superpi i winrarem razem włączonymi.

Jeśli chcesz osiągnąć dużo lepsze efekty to kup sobie freezera 7 pro (50zł) lub scythe infinity (170zł - ale dużo lepszy, sam go mam)


(JNJN) #3

OTy-kosmos.JNJN


(putineq) #4

A jakiś dokładniejszszy poradnik znasz czy coś? A za oty sorra:D Pozdr!


(Mkp0) #5

Chłopie podałem ci podstawy, spróbuj podkręcić w ten sposób, albo sobie poszukaj.

Lubie pomagać ludzią ale bez przesady…


(putineq) #6

Tylko się pytałem czy ktoś takowym podręcznikiem dysponuje, a nie prosiłem żeby ktoś to znalazł:D Dzieki chociaż za te podstawy:D

Pozdr!


(system) #7

to może jeszcze poczekamy aż paru specjalistów oceni metodę Koperfilda :slight_smile:


(Mkp0) #8

A napisałem coś źle?? Jak tak to mnie popraw bo wszystkie sprzęty które dotąd podkręcałem to były platformy K8/K7 z Intelami nie miałem nigdy doczynienia, a to co powyżej to napisałem na podstawie tego co wiem o konstrukcji platformy 975X :smiley:


(putineq) #9

Zależy mi na poradach mario ale go chyba nie ma:D On sie na tym chyba zna:p


(McDracullo) #10

Zna się chłopak zna… :wink:

No Koperfild dobrze napisał. Tylko trzeba pamiętać jeszcze pamięciach. Podkręcasz jak każdy procesor… :wink: Obrazki? A co nie wiesz gdzie się FSB w BIOSie przestawia? Instukcja od płyty głónwej i do roboty.


(system) #11

Czyli że co, trzeba je podkręcać równolegle z procesorem?? Jak ktoś ma pamięci 800Mhz CL4 to też trzeba je podkręcać, gdy chce się podkręcić tylko procesor?


(Błażej) #12

Jeśli zmieniasz taktowanie procesora, to nie tylko podwyższa ci się procesor, ale również pamięci.

Swoją drogą, to pamięci osobno też można podkręcić :wink:


(system) #13

To można przed oc zmniejszyć taktowania pamięci z 800 Mhz do 533Mhz, żeby podczas OC procesora dobić do standardowych 800Mhz??


(McDracullo) #14

a podkręcisz do tylu? Zresztą pamięci ewnie pójdą troche więcej niż 800… :wink: Możesz pobawić się też taimngami.