Podkręcanie C2D 6600

Witam, poszukuje dokładnego opisu podkręcania procka C2D 6600 na płycie Asusa P5W DH Delux(najlepiej z obrazkami:D) na box-owym coolerku:D i mam pytanie czy 42,5 stopnie w stresie to norma na tym procku na boxowym coolerku i pascie termoprzewodzącej? Pozdr i proszę o szybką odpowiedz:D Aha jaki jest max podkręcenia tego procka na boxowym colerku?Reszta konfiguracji w opisie + zasilacz coolermastera No i na koniec jaki byście polecali coolerek do dobrego OC? Aha mam kompa od 3 tygodni:DAha no i czy te temp. są normalne?

Płyta Główna:53 C

Grafa:67C i rdzeń 2 74C

Ram:52C

Aux(co to?) 110C

Nie sugeruj się wysokimi temperaturami, bo twoja płyta ma zabezpieczenia przed przegrzaniem. Ja u siebie na Athlonie X2 3800+ 2,0ghz @ 2,89ghz mam pamięciach mam około 70C, i na płycie 65…

Nie ma czegoś takiego jak “max podkręcania na boxowym coolerku” to zależy od miliona czynników, a jak to sie robi to nawet intuicyjnie można dojść. Tak na szybko to można to opisać tak:

1.Zmniejszasz mnożnik procesora do 6x i zwiększasz taktowanie szyny QPB w góre aż system będzie niestabilny. Zapisujesz do ile udało ci się podnieść.

  1. Ustawiasz mnożnik procesora na standardowy i zwiększasz taktowanie QPB, aż system będzie niestabilny. Jeżeli będzie to wartość poniżej tego co zapisałeś, to znaczy że to wina procesora - musisz zwiększyć nieznacznie napięcie na nim. Jeśli jest to wartość taka sama/podobna do tej co zapisałeś to zwiększasz napięcie na chipsecie. I tak dalej.

  2. Gdy już wyżyłujesz procesor i szyne QPB do granic to zwiększasz taktowanie pamięci i sprawdzasz stabilność za każdym razem

Stabilność najlepiej sprawdzać programem prime95 lub superpi i winrarem razem włączonymi.

Jeśli chcesz osiągnąć dużo lepsze efekty to kup sobie freezera 7 pro (50zł) lub scythe infinity (170zł - ale dużo lepszy, sam go mam)

OTy-kosmos.JNJN

A jakiś dokładniejszszy poradnik znasz czy coś? A za oty sorra:D Pozdr!

Chłopie podałem ci podstawy, spróbuj podkręcić w ten sposób, albo sobie poszukaj.

Lubie pomagać ludzią ale bez przesady…

Tylko się pytałem czy ktoś takowym podręcznikiem dysponuje, a nie prosiłem żeby ktoś to znalazł:D Dzieki chociaż za te podstawy:D

Pozdr!

to może jeszcze poczekamy aż paru specjalistów oceni metodę Koperfilda :slight_smile:

A napisałem coś źle?? Jak tak to mnie popraw bo wszystkie sprzęty które dotąd podkręcałem to były platformy K8/K7 z Intelami nie miałem nigdy doczynienia, a to co powyżej to napisałem na podstawie tego co wiem o konstrukcji platformy 975X :smiley:

Zależy mi na poradach mario ale go chyba nie ma:D On sie na tym chyba zna:p

Zna się chłopak zna… :wink:

No Koperfild dobrze napisał. Tylko trzeba pamiętać jeszcze pamięciach. Podkręcasz jak każdy procesor… :wink: Obrazki? A co nie wiesz gdzie się FSB w BIOSie przestawia? Instukcja od płyty głónwej i do roboty.

Czyli że co, trzeba je podkręcać równolegle z procesorem?? Jak ktoś ma pamięci 800Mhz CL4 to też trzeba je podkręcać, gdy chce się podkręcić tylko procesor?

Jeśli zmieniasz taktowanie procesora, to nie tylko podwyższa ci się procesor, ale również pamięci.

Swoją drogą, to pamięci osobno też można podkręcić :wink:

To można przed oc zmniejszyć taktowania pamięci z 800 Mhz do 533Mhz, żeby podczas OC procesora dobić do standardowych 800Mhz??

a podkręcisz do tylu? Zresztą pamięci ewnie pójdą troche więcej niż 800… :wink: Możesz pobawić się też taimngami.