Podkręcanie C2D i innych pytania?

Mam pytanie czytam artykuły że Core 2 Duo się super podkręcają i w ogóle. Że wystarczy zmienić częstotliwość magistrali założmy w modelu E4300 z 200 Mhz na 300 Mhz i mamy 2,7 Ghz. Ale tu się rodzi moje pytanie bo czytałem też że razem ze zmianą taktowania FSB rośnie coś w pamięci RAM jej częstotliwość. No i teraz założmy że kupię płytę główną na pamięci ram 800 co chyba daje taktowanie ramu 400Mhz.

I teraz pytanie: Czy zmiana taktowania FSB z 200 Mhz na 300 Mhz nie rozwali pamięci RAM ? Czy nie zmieni jej taktowania ?

To prawda ale niekoniecznie.

Zależy jaki chipset ma płyta główna którą chcesz kupić? albo co to za płyta?

jeżeli będziesz miał pamięci 800MHz a procek e4300 taktowany standardowo to przy FSB=300MHz pamięci powinny wstać bezproblemowo.

Co do taktowań czy zmieni czy nie: tak i nie - zależy od chipsetu płyty głównej :stuck_out_tongue:

BTW: wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :wink:

Nie chce kupować teraz tylko około czerwca.

I tak naprawdę to nie chce kupić C2D E 4300 tylko albo ten 6300 albo 6400 z 2,13 Ghz. Ale patrze, że jak można podkręcić ten 6300 do (2,5 Ghz - 2,8 Ghz) to nie wiem czy opłaca się brać tego 6400. A płyta to będzie chyba MSI z chipsetem I 965.

np:Microstar P965 NEO-F Intel P965

Widze, że ty podkręciłeś wojego C2D do 2,8 Ghz ? A na standartowym coolerze (o ile go miałeś) do ilu dałeś rade i czy tylko zwiększyłeś FSB magistrali czy też coś jeszcze robiłeś z RAMEM np ?

niezbyt dobra do podkręcania e6300. FSB ~300 to może być jej kres.

chociaż do e4300 wystarczy.

Warto może się zastanowić nad: Abit AB9, Asus P5N-E SLI.

Na BOXie nie próbowałem, fsb + Vcore w górę.

Z tego co czytałem recenzje to przy 2,5 GHz na BOX warto się zatrzymać gdyż już głośno zacznie robić (zależy od ucha :))

witam,

to jakie chlodzenie najlepiej dokupic do e6300?

kupilem wlasnie EVGA 680i SLI, pamiec GoodRam 2GB 667Mhz i zastanawiam sie ile sie da z tego wycisnac :slight_smile:

Arctic Freezer 7 Pro / Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite ~70zł

albo najlepiej

Scythe Infinity SCINF-1000 ~165zł

kumpel ma e6600 + Thermaltake CL-P0114 Big Typhoon za 130zł i 3,5 GHz robi bez chwili zawahania.