Podkręcanie Celerona 1,7

Zainstalowałem sobie EasyTune 3 z płytki od płyty głównej i zabrałem się za podkręcanie mojego procesorka. Narazie podkręciłem o 100MHz czyli teraz mam 1,8 GHz, a boję się dalej kręcić. Jak sądzicie jaka będzie bezpieczna granica, żeby procek nie poszedł z dymem :slight_smile:

Obserwuj temperaturę everestem a proca podkręca się w biosie.Ja też mam ten program w wersji 5 po odinstalowaniu programu procek wraca do starego poziomu :mrgreen:

w biosie to ja nie umiem, a czujnik temperatury chyba jakiś zwalony mam, bo w everescie to co chwile ckacze jak szalone co pare sekund o 10-20 stopni czyli np. mam 50 stopni a 2 sek 70 i wraca nawet na 40 stopni iwec chyba jakis czujnik zwaloony. Jak to się robi w biosie?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight= Poczytaj poradnik o podkręcaniu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

poradnik o mierzeniu temperatur

Złączono Posta : 23.06.2007 (Sob) 22:31

Chociaż chyba lepiej nie podkręcaj bo masz zasilacz za słaby

:o BeQuiet! Straight Power 450W słaby zasilacz ?? !!

:slight_smile: Pomyliłem sie z tym zasilaczem.Skoro specjalista twierdzi że zasiłka dobra to można proca podkręcić to kręć tylko go nie spal :mrgreen:

everest kłamie .

ok to podkrecam w biosie.

Podniosłem zegar do 107 co dało mi 1817 Mhz.

Nie kumam o co chodzi z pozycją CPU CLOCK RATIO, mam ustawione 15X jak tam wejde to trzeba podac wartosc i pisze że min 10 X max 24X.

he jakby nie patrzeć to zaiłka z 3 letnią gwarancją za 300zł kupiona :slight_smile:

Jest to mnożnik procesora na mnożniku też można podkręcić przez podniesienie jego 24 to max mnożnik

to jak radzicie, żeby mi z dymem nie poszedł bo nowy komp to gdzięs w sierpniu będzie dopiero kupowany :smiley: Nie wiem jak tą tempeature sprawdzać, w biosie też nie odnalazłem wskażnika, jedynie tylko obroty wentylatora podaje :confused:

Najprościej to dotknij radiator od procka i będziesz czuł czy jeszcze czy już przestać :wink:

no to dotknalem bocznej czesci bo tylko do niej mam dostęp i powiem ze ze jest troszke bardziej niż letni. chyba jeszcze pokręce coś czuje, póki nie bedzie parzył :smiley:

:slight_smile: Celerony to grzejniki więc nawet sporą temperaturę powinny wytrzymać ale nie przekraczaj 65c

zabawa trwa, dałem teraz na 110, potestuje z godzine czy wytrzyma na tym 1870 Mhz. Zagram se w Fife07, Jak dobrze pójdzie i radiator będzie znośny to spróboje dać na 113 co da mi procka 1,9 GHz :smiley:

weź włącz Super Pi na 16M i wtedy sprawdzisz jaką temperature w stresie i czy jest stabilny

Wic tak zrobiłem, ale tylko 40 min to sie robiło bo przerwałem i komp wtedy był stabilny, i radiator w normie. Teraz podniosłem do 119 na 2,0 Ghz i zrobię to samo. Czym różnią sie te tryby w tym programie???

Mam komputer o parametrach 512ddr 1.7 celeron radeon 9550 128mb i podczas instalacji Fify 07 procek nagrzewa sie do 55 stopni Celsjusza. Czy przez podkręcenie procka do 1.8 nie przegrzeje sie cosik chyba mój układ chłodniczy szfankuje mimo że dzisiaj czyszczone wiatraczki bardzo dokładnie to nadal strasznie sie grzeje czy 55 c to niebezpieczna temperaturado podkręcania i czy warto podkręcać po to żeby mi sie matrix path of neo nie ciął bo sie niestety tnie czy coś da podkręcenie procka ścina sie tak troche.

ja nie wiem, ja mam temperaturkę na swoim c2d i ac freezer 7 pro 28 stopni a podczas gry w colina i c&c: tyberium wars ok 34-35 :mrgreen: :mrgreen:

ja mam takiego celerona i maxymalnie moge go podkręcić do 1.95ghz przy takim taktowaniu jeszcze się włącza choć nie jest zbyt stabilny. U mnie bezpieczna granica to 1.9ghz

Więc moge spoko podkręcić do 1.8? da to coś?