Podkręcanie Celerona - problem z "clocks"

Witam :slight_smile:

Otóż, zabieram się za podkręcanie mojego jakże niezbyt wydajnego Celerona 2.02ghz (Northwood). Kieruję się tym poradnikiem: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=248. Dobra, krok pierwszy wykonany. No, prawie, bo co do procka to znalazłem, ale z pamięciami jest kłopot. Otóż, DRAM Cas Latency, RAS precharge itd. mam SDRAM Cas latency itd. Zawsze myślałem że mam DDRki :stuck_out_tongue: I tak jest. Ale dobra, niby nic a jednak. W kroku drugim każą przestawić:

No i tu się zaczynają schody. Bo może jakby było DRAM to by nie było problemu, ale w SDRAM mogę ustawić najwyżej 3 clocks! A w jednej opcji (już nie pamiętam jakiej) tylko 2.5 clocksa.

Czy mam przerwać podkręcanie? Zostawienie na 3 clocksach uszkodzi moje pamięci?

EDIT:

W Evereście znalazłem link do update BIOSu. Krzyczy mi, że ma juz 2 lata i że warto updateować. Czy to rozwiąże mój problem?

z ramami nic nie kombinuj zwyczajnie podnieś fsb z 133Mhz tudzież 100Mhz na wartość o 33Mhz więcej :), jakie masz te ramu podaj ich częstotliwości pracy jeśli 266Mhz to nie baw się w kręcenie zwłaszcza jak proc hula na 133Mhz.

Pamięci chyba są taktowane na 133Mhz - tak przynajmniej pisało w głównej zakładce BIOSu. Podniosłem FSB ze 100Mhz na 133Mhz - windows się nie włączał :stuck_out_tongue: A ile się strachu najadłem, o Boże :stuck_out_tongue:

a komputer tak ?? ;-), pokombinuj z ramami, podnieś napięcie na nich i na cpu.

Hyhyhy, problem jest :lol: Przetsząsnąłem cały bios - od góry do dołu, wszystkie opcje, ale no nie mogę znaleźć zmiany napięcia :stuck_out_tongue: A może tam tego nie ma? :smiley:

widocznie twój sprzęt nie nadaje się do OC :]