Podkręcanie CPU i innego sprzętu

Witam, ostatnio naszła mnie chęć na podkręcanie wszelakiego sprzętu komputerowego. Ostatnio dużo o tym słyszałem. Podobno można nieźle zwiększyć wydajność kompa. Jest jeden problem. Nigdy nie miałem z tym styczności. Znacie jakieś stronki z poradami lub tutorialami? Podobno trzeba grzebać coś w biosie, a ja z biosem nie za bardzo :frowning:

to lepiej sobie odpuść podkręcanie bo może ci to nie wyjść na zdrowie. Co do adresów: forum.purepc.pl, google.pl, itp

bez braku doświadczenia nie radzę bawić się w biosie,bo możesz spalić proca :slight_smile:

Każdy overclocker musiał mieć kiedyś pierwszy raz :slight_smile:

Wojtano jak ci się uda to zdobądź gazetę PC Format numer 9/2006 tam jest wszystko fajnie opisane co i jak :smiley:

ja swój pierwszy raz odbyłem na p2 300mhz podkreciłem do 400 pochodził kilka dni i się spalił ;D

A mój 2 komp eksperymentalny celeron 400 wykrecony na 500 działa już tak ładnych kilka latek , więc nie ma regóły jeżeli podkrecasz z umiarem to nic się nie stanie , a tak moim zdaniem procków powyżej powiedzmy 2 Ghz nie ma sensu podkręcać a to dlatego że nawet jeżeli uzyskamy przyrost “mocy” to będzie to i tak niezauważalne.

Słyszałem, że windows pobiera jakoś 85% mocy ramu i podobno można to jakoś zmienić na np. 95% czy coś. Wiecie jak? I Czy to bezpieczne?