Podkręcanie E2140 na Boxowym chłodzeniu

Witam. Chyba każdy od dawna wie jaka moc drzemie w tym procesorze. Nie wiem jak się zabrać do podkręcania. Wiem co, chcę osiągnąć: bez zmiany napięć dojść na płycie GA-945PL-S3 do 2 GHZ a może nawet do 2,2. Nie wiem czy tylko to się uda na moim sprzęcie? Nie chcę zmieniać także napięć ramu (jak w opisie Kingston 4 x 512 DDR2 667) ani FSB płyty 800.

Zasilacz Chieftec GPS 450. Czy po podkręceniu do 2GHz odczuję różnicę w grach? Będą chodzić szybciej? Prawie każda gra wymaga ponad 2 giga. I jak będzie ze wzrotem poboru mocy? Z 65W do ??

na 1 rdzień ;p

Co do OC to wchodizsz w zakładkę MB Intelligent Tweaker(M.I.T.), potem zwiększasz CPU Host Frequency (Mhz) (CPU Host Clock Control na enable). Jak komp będzie esie resetować to zmniejszasz takt. ram w System Memory Multiplier. Na koniec testujesz kompa przez parę godzin programem Orthos. To tyle.

A muszę zmieniać coś przy Ramach?

Dodane 28.02.2009 (So) 13:26

I o ile zwiększać Cpu Host Frequency? o 10mb? A może inaczej?

Przy ramach to jak będzie sie komp resetować to zmniejszasz ich częstotliwość taktowania. A CPU kręcisz co 10MHz.

A powrót do natywnego taktowania CPU np. z 2GHz do 1,6 może się odbyć o 400Hz’ców? Czy muszę “wracać” też skokowo np. co 10Mhz?

Możesz odrazu wrzucić -400.

Po podkręceniu o 2x10Mhz temperatury rdzeni w stresie dochodzą do 60 stopni. Do ilu stopni mogę dojść na tym chłodzeniu? Oczywiście bez zmiany jakichkolwiek napięć :wink:

Max to gdzieś 80-90*C.

To kręcę dalej :wink: A czy wzrost Watów będzie widoczny poprzez przetaktowanie CPU? I czy szybciej taki procesor się zużywa?

Napewno więcej, oczywiście pod obciążeniem, ale na rachunkach tego nie odczujesz ;p

A żywotność tego procesora skraca się jeżeli jest podkręcony? :slight_smile:

I czy podkręcony procesor może mieć włączoną funkcję EIST?

Skraca, ale prędzej go sie sprzeda niż sie popsuje… heheh

EIST sie wyłącza do OC.

Mam dziwną sprawę: osiągnąłem jak narazie 2GHz (250x8) i gdy wchodzę do biosu i zapisuję zmiany to wszystko ładnie się włącza. PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE GDY WCHODZĘ DO BIOSU I NIC NIE ROBIĘ - CELOWO BY WYJŚC Z NIEGO, TO NIE URUCHAMIA SIĘ SYSTEM. To samo się dzieje, gdy chcę dac Uruchom system ponownie…Napięcie dałem nawet na 1.25 V i nic. Podejrzewam, że to nie ma nic wspólnego z OC… A może się mylę?

Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne BIOSu: viewtopic.php?f=7&t=267235

do 65*C w stresie trzymaj się.

do kogo to bylol?

do ciebie :slight_smile:

Jak przywracam ustawienia domyślne, to problem uruchamiania kompa zostaje rozwiązany. Gdy podkręcam i rośnie częstotliwośc Ramu to wtedy problem na nowo występuje. Czy jest to nieebzpieczne dla sprzętu? Gdy nie mogę wybrac opcji “URUCHOM PONOWNIE”? Warto kręcic dalej? Temperatury są w norme. Osiągnąłem 2110 MHZ na napięciu 1.00 V i temp. rdzeni 49/50 stopni przy chłodzeniu BOX.