Podkręcanie E4300 na 3,3GHz

Cześć. Miałem podkręcony procesor E4300 na 3.0GHz (vcore=auto, 1333FSB). Chciałem go podkręcić jeszcze trochę bardziej. Ustawiłem vcore na 1,5V, FSB na 1400 i pamięci na 900MHz 5-5-5-15, wszystko chodzi ok tzn. 3DMark06 2 razy ukończony w całości, ukończone testy w Super PI na 1M, 4M i 16M oraz obciążyłem procesor i RAMy w programie Stress Prime. Wszystko chodzi stabilnie. Co prawda w Crysisie i CSie obraz się po kilkunastu minutach grania zatrzymał i pojawiły się zniekształcenia i błedy w wyświetlaniu, ale to pewnie dlatego, że przesadziłem z taktowaniem grafiki, zmniejszyłem i wszystko działa prawidłowo.

Chciałem go podkręcić jeszcze wyżej na 3,33GHz, ale tu już pojawiały się problemy. :frowning: Przeglądałem wyniki OC innych użytkowników, którzy mają e4300 i kombinowałem z FSB i vcore, ale bez efektów. Ustawiłem FSB na 1480, tak aby wyniosło 3,33GHz i vcore na 1,56, potem 1,57, RAM zostawiłem na standard, 800MHz i CL4, ale gdy włączyłem Super PI 4M doszło do połowy testu i reset. Tak samo w 3DMark06 i Stress Prime. Co jeszcze mogę zmienić, żeby osiągnąć 3,33GHz ?

Pamiętaj, że nie każdy procek kręci się identycznie.

Jeszcze nie wspominałeś o temperaturach. Co prawda chłodzenie masz dobre, jednak też trzeba to brać pod uwagę. Pamiętaj, że przy tak wysokich napięciach i hercach twój NB (mostek północny też się grzeje) i czy na nim też delikatnie podniosłeś napięcie?

ramy ustaw niżej bo może one są problemem resetu…

pamiętaj że jak zwiększasz fsb to częstotliwość ramu też się zwiększa :wink:

Ściągnij program RealTemp i w nim zobacz temperaturki. Mi w Evereście zawyża o 10*C, ale też wrzuć z Everesta.

NB jest na Auto. Procek i Ramy kręcę jako Unlinked.

Everest Temp IDLE

Real Temp 2.6 IDLE

Real Temp 2.6 Stress

lepiej zbieraj na chłodzenie… temp są ok ale mogłyby być niższe… nie radzę wyżej kręcić

Mam w planach zakup Thermalright Ultra 120A + Scythe Kamakaze 120

nie lepiej Thermalright Ultra 120A extreme? wentylator jest dobry w tym chłodzeniu :stuck_out_tongue:

Nie rozumiem? Przecież w zestawie z extreme nie ma wentylatora.

Extreme kosztuje 159zł, a zwykłą wersję znalazłem za 89zł.

Jak narazie nie mam funduszy na extreme :slight_smile:

A czy TEN wentylator od AC jest dobry?